تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

"جن ساکی"، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در ماه ژوئن به عنوان اولین سفر خارجی خود از زمان ریاست جمهوری، به انگلیس و بلژیک سفر می‌کند تا به نشست G۷(گروه هفت) بپیوندد و در مذاکرات با ناتو و شرکای اتحادیه اروپا شرکت کند.

کد خبر: ۸۸۱۸۹
۱۴:۳۴ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

کاخ سفید

دیدارنیوز - به نقل از رویترز، ساکی در اطلاعیه مطبوعاتی گفت: رئیس‌جمهور جوزف آر. بایدن جونیور در ژوئن ۲۰۲۱ به انگلیس و بلژیک سفر می‌کند. این نخستین سفر خارجی وی خواهد بود.

ساکی گفت: بایدن در روزهای ۱۱ تا ۱۳ ژوئن (۲۱ تا ۲۳ خرداد)، در نشست جی ۷ در "کورنوال" انگلیس شرکت خواهد کرد و بعد در ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد)، با متحدان اتحادیه اروپا و ناتو در بروکسل دیدار می‌کند.

به گفته ساکی، بایدن با رهبران جی‌۷، از جمله بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، نشست‌های دوجانبه خواهد داشت. وی افزود، نشست جی‌۷ به منظور ایجاد همبستگی و صحبت درباره مسائل متقابل مربوط به سلامت عمومی، بهبود اقتصادی و تغییر آب‌وهوایی برگزار خواهد شد.

ساکی یادآور شد: در نشست ناتو در ۱۴ ژوئن در بروکسل، بایدن در مورد تعهد آمریکا به اتحاد، امنیت بین اروپا و آمریکا و دفاع جمعی بحث خواهد کرد. رئیس‌جمهور آمریکا با رهبران ناتو نیز نشست‌های دوجانبه برگزار می‌کند.

به گفته دبیر مطبوعاتی کاخ سفید، بایدن هنگام حضور در بروکسل، در نشستی بین آمریکا و اروپا نیز شرکت می‌کند تا به بحث بیشتر در مورد دغدغه‌های سیاست خارجی متقابل، سلامت عمومی، تغییر آب‌وهوایی و تجارت بپردازد.

وی افزود: جزئیات بیشتر در مورد سفر بایدن از جمله "عناصر  بالقوه دیگر"، به زودی منتشر خواهد شد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: