تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

پس از هشدار گروه‌های مقاومت فلسطینی درباره حوادث رخ داده در قدس اشغالی، تل‌آویو تأ‌یید کرد که در حمله بامدادی، ۳۶ راکت به سمت شهرک‌های اطراف غزه شلیک شده که تنها تعداد اندکی از آن‌ها رهگیری شده است.

کد خبر: ۸۸۱۷۲
۱۳:۳۳ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

دیدارنیوز - پس از گزارش‌های بامدادی متعدد درباره به صدا درآمدن چندباره آژیر‌های خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه، منابع صهیونیستی از موشک‌پرانی گسترده نیرو‌های مقاومت به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف غزه خبر دادند.

این ماجرا از آنجا شروع شد جوانان فلسطینی از ابتدای ماه مبارک رمضان به علت اقدام نظامیان رژیم صهیونیستی در ممانعت از ایجاد تجمع و برگزاری مراسم به مناسبت این ماه مبارک در شهر قدس و به ویژه در اطراف مسجد الاقصی با نیرو‌های صهیونیست چند بار درگیر شدند تا اینکه شامگاه پنجشنبه، درگیری‌های میان دو طرف به شدت تشدید شد.

این درگیری‌ها تا جایی پیش رفت که دامنه آن از قدس اشغالی به اطراف شهر به ویژه محله «الطور» کشیده شد و پلیس رژیم صهیونیستی معتکفان را از مسجد الاقصی وادار به خروج کرد.

طبق گزارش منابع خبری، نیرو‌های رژیم صهیونیستی در این درگیری‌ها از گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند که تعدادی از آن‌ها به سر شهروندان فلسطینی برخورد کرد.

هلال احمر فلسطین، روز جمعه در جدیدترین گزارش خود در این خصوص اعلام کرد که در درگیری فلسطینیان از یک سو و نیرو‌های امنیتی رژیم صهیونیستی و گروه‌های تندرو صهیونیستی از سوی دیگر، ۱۰۵ فلسطینی مجروح شدند.
 
از سوی دیگر، خبرگزاری فلسطین پس از اعلام هلال احمر گزارش داد که نظامیان رژیم صهیونیستی پس از درگیری، ۵۰ فلسطینی را دستگیر کردند؛ اخباری ناخوشایند از یاغی‌گری صهیونیست‌ها که بیانیه‌های هشدارآمیز گروه‌های مقاومت در نوار غزه را به همراه داشت.

اولین این بیانیه‌ها متعلق به «کتائب شهید ابوعلی مصطفی» شاخه نظامی جبهه مردمی آزادسازی فلسطین بود که هشدار داد «صبر ما زیاد دوام نخواهد آورد!».

پس از این بیانیه، «کتائب عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در بیانیه‌ای دیگر ضمن تأکید بر این موضوع که مردم فلسطین در قدس تنها نسیتند به دشمن هشدار داد که صبر مقاومت را محک نزند.
جنبش‌های حزب‌الله لبنان و انصارالله یمن نیز در بیانیه‌هایی جداگانه بر حمایت خود از مردم فلسطین تأکید کردند و به رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

تا اینکه ساعت ۱۱:۴۶ به وقت ایران اتاق مشترک گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه در بیانیه‌ای اعلا کرد که «قدس و مسجد الاقصی خط قرمز و مقاومت فصل الخطاب است». تنها پس از گذشت حدود ۴۰ دقیقه از صدور این بیانیه، منابع خبری از شنیدن شدن آژیر‌های خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف نوار غزه خبر دادند.

پس از گزارش حمله راکتی گروه‌های مقاومت مستقر در نوار غزه، رسانه‌ها گزارش دادند که رژیم صهیونیستی تنها مناطق محدودی در نوار غزه را هدف قرار داده است.

با این حال، خبرگزاری «شهاب»، امروز گزارش داد که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که در حمله بامدادی ۳۶ راکت از نوار غزه به سمت شهرک‌های صهیونیست‌نشین اطراف شلیک شده و تنها شش راکت از ۳۶ راکت شلیک شده رهگیری شده است.

طبق گزارش منابع فلسطینی، یکی از ساکنان شهرک «ناحل عوز» در نزدیکی نوار غزه در گفتگو با کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی در ارتباط با حملات بامدادی گفته است: «گنبد آهنین به درستی عمل نمی‌کند».

شهاب در عین حال گزارش داد که «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی، امروز، به منظور برآورد وضعیت نشستی امنیتی برگزار خواهد کرد.

پایگاه خبری «عرب۴۸» نیز به نقل از مرکز پخش رژیم صهیونیستی شبکه «کان۱۱»، امروز، گزارش داد که برخی طرف‌های بین‌المللی برای جلوگیری از تنش و کم کردن شعله این آتش تلا‌ش‌هایی را برای میانجیگری میان حماس و تل‌آویو آغاز کرده‌اند.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: