تیتر امروز

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

پیروزی رئیسانه یا سیاست‌ورزی ظریفانه

ظریف کاندیدا می‌شود؟ شورای نگهبان وزیر خارجه را تأیید صلاحیت می‌کند؟ تقابل او و ابراهیم رئیسی فضای سیاسی را دو قطبی می‌کند؟ این‌ها از اصلی‌ترین سؤالات حال حاضر فضای سیاسی است.

سفارت روسیه در واشنگتن اعلام کرد، وزارت خارجه آمریکا کاردار روسیه را بر سر آنچه "اقدامات بی‌ثبات‌کننده" می‌خواند، احضار کرد اما این مقام اتهامات مطرح شده را رد کرد.

کد خبر: ۸۸۱۰۵
۱۰:۴۵ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰

کاردار روسیه

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این سفارتخانه در پیامی توییتری نوشت: امروز کاردار روسیه در جلسه وزارت خارجه آمریکا قویا ادعاهای بی‌اساس علیه روسیه، مبنی بر اقدامات بی‌ثبات‌کننده در سراسر منطقه اروپا – آتلانتیک را رد کرد.

پیشتر جان سالیوان، سفیر آمریکا در مسکو برای رایزنی به واشنگتن بازگشت که این اقدام به دنبال توصیه وزارت خارجه روسیه به او در بحبوحه بحران در روابط دوجانبه دو کشور صورت گرفت.

تنش‌ها هفته گذشته پس از آن بالا گرفت که آندری بابیش، نخست وزیر چک تصمیم گرفت ۱۸ دیپلمات روسیه را به ظن مداخله در انفجار یک کارخانه مهمات‌سازی در منطقه وربتیچ اخراج کند. مسکو با رد این اتهامات، در اقدامی تلافی‌جویانه ۲۰ دیپلمات جمهوری چک را اخراج کرد و همچنین ایالات متحده را به سازماندهی این اقدام علیه روسیه متهم کرد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: