تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست با تاکید بر نقش ریاست این سازمان در جلوگیری از اجرای پروژه‌های بدون مجوز محیط‌زیستی گفت: اگر سه قوه کمک نکنند، رییس سازمان به تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد.

کد خبر: ۸۸۰۸۵
۰۹:۲۷ - ۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰
لزوم همکاری۳ قوه برای توقف پروژه‌های فاقد مجوز زیست‌محیطی
 
دیدار نیوز: مسعود تجریشی در نشست اول آلودگی زمین و توسعه پایدار ایران با تاکید بر لزوم داشتن دیپلماسی بین المللی فعال در حوزه گرد و غبار اظهار داشت: سه و نیم سال پیش که در این سمت مشغول به کار شدم، ۱۴۰ پروژه بزرگ فاقد مجوز محیط زیستی اجرا و تعدادی به بهره برداری رسیده بود و دست سازمان در توقف پروژه ها بسیار بسته بود. وی تصریح کرد: برای جلوگیری از اجرای پروژه های بدون ارزیابی زیست محیطی باید همه سه قوه در کنار هم قرار گیرند تا محیط زیست کشور حفظ شود.تجریشی همچنین با بیان اینکه در چهار دهه گذشته ضعف مدیریت بوده و اکنون که نتایج را دیدیم نباید از آن دفاع کنیم، در مورد سخن کلانتری مبنی بر اینکه کارشناس آب نداریم، به فقر نیروی انسانی متخصص تاکید کرد و گفت: در همه سازمان حفاظت محیط زیست متخصص یک جانور خاص داریم اما تا سال ۱۳۹۶ که برای جذب چهار کارشناس فراخوان دادیم، کارشناس متخصص آب نداشتیم، پس از فراخوان نیز دو نفر جذب شدند که یک نفر انصراف داد و اکنون یک کارشناس متخصص آب داریم. 
 
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: تا سال ۱۳۹۷ که از طریق فراخوان چهار نیروی خوب متخصص انرژی، سوخت، موتور و آلودگی هوا جذب کردیم، کارشناس متخصص این حوزه نداشتیم. تجریشی با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست به واسطه پشتوانه تاریخی در حوزه محیط زیست انسانی بسیار فقیر است و آرام آرام در حال تکمیل نیرو هستیم، یادآور شد: همچنین باید آرام آرام به سمت شفافیت و اطلاع رسانی برویم، مقاومت زیاد است اما به دنبال اطلاع رسانی بودیم و هستیم.  

وی همچنین بر لزوم تقویت پایش و سیاست گذاری تاکید کرد.  معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از سوی دیگر خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات جدی موجود فعال نبودن بخش خصوصی در حوزه محیط زیست است؛ بخش خصوصی را فراموش کردیم.
منبع: روابط عمومی محیط زیست 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: