تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

دولت عراق از دیدار نخست‌وزیر این کشور با معاون نخست وزیر روسیه در بغداد و گفت‌وگوی آنها درباره همکاری دوجانبه میان دو کشور خبر داد.

کد خبر: ۸۷۹۹۸
۱۲:۲۹ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

دیدار الکاظمی

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که یوری بوریسف، معاون نخست‌وزیر روسیه در ادامه دیدارهایش با مقامات عراق در بغداد با مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
طبق این بیانیه، بوریسف با ابلاغ سلام ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به الکاظمی گفت که پوتین امیدوار به  تقویت روابط دوجانبه با عراق است.
بوریسف همچنین طی این دیدار پیام کتبی نخست وزیر روسیه درباره تقویت همکاری دوجانبه میان بغداد و مسکو و گشودن افق‌های گسترده شراکت دوجانبه را تقدیم مصطفی الکاظمی کرد. 
الکاظمی در این دیدار بر اهمیت تقویت روابط میان عراق و روسیه در راستای منافع ملت دو کشور تأکید کرد.
وی همچنین گفت که عراق در حال برنامه ریزی سیاست استقبال از همه شرکای بین‌المللی و جذب سرمایه گذاری بین‌المللی است و این فرصت مناسبی برای مشارکت شرکت‌های روسی در این زمینه است.
طبق بیانیه دولت عراق، دو طرف همچنین درباره اوضاع جهان و منطقه به ویژه وضعیت سوریه و تلاش‌های عراق در این زمینه رایزنی کردند.
بوریسف و الکاظمی در ادامه همکاری مشترک در زمینه مقابله با تروریسم و افراط گرایی، تلاش‌های انجام شده در این زمینه و همچنین حمایت از عراق در نبرد علیه عناصر بازمانده تروریست‌ها در این کشور را بررسی کردند.
در این دیدار همچنین حمایتی که روسیه می‌تواند برای حمایت از روند انتخابات در عراق و روند تأمین ناظران بین‌المللی ارائه دهد، مورد بررسی قرار گرفت.
بوریسف و الکاظمی همچنین توافق کردند که نشست کمیته مشترک تجاری، همکاری، اقتصادی، علمی و فنی عراقی و روسیه به زودی برگزار شود.
معاون نخست وزیر روسیه جمعه وارد بغداد شد و پیش از الکاظمی با برهم صالح، رئیس جمهوری عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: