تیتر امروز

«رئیسی» رییس است؛ اما...
اردوگاه اصولگرایان و انتخابات ۱۴۰۰

«رئیسی» رییس است؛ اما...

در اردوگاه اصولگرایی اوضاع به ظاهر بر وفق مراد ابراهیم رئیسی است اما حضور چندین نامزد دیگر از این جناح نشان از آن دارد که بازی پیچیدگی‌های بیشتری هم دارد و کار شاید به این سادگی نیست.
متخصص بیماری‌های عفونی:

یک متخصص بیماری‌های عفونی به افراد توصیه کرد، با توجه به گسترش شیوع کرونا، تا سه هفته آینده حتی المقدور از خانه خارج نشوند.

کد خبر: ۸۷۸۴۷
۱۰:۲۷ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

وضعیت کرونا از خانه خارج نشوید

دیدارنیوز ـ دکتر سیاوش وزیری با بیان اینکه شرایط بلحاظ گسترش شیوع کرونا وخیم است، گفت: واریانتی که امروزه به نام واریانت بریتانیایی در جامعه در حال چرخش است، قدرت سرایت بیشتری دارد و چسبندگی آن به مجاری تنفسی قوی‌تر است و به این لحاظ می‌تواند خطرناکتر باشد.

وزیری افزود: این بیماری خصوصا برای افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای همچون بیماران دیابتی، سرطانی و بیماران مزمن کبدی و کلیوی خطرناکتر است. زنان باردار نیز در صورت ابتلا شرایط وخیم تری نسبت به دیگران خواهند داشت، لذا در دوران بارداری باید پروتکل‌های بهداشتی قوی‌تر رعایت شود.

وی در خصوص نگهداری بیماران مبتلا به کرونا در منزل نیز گفت: چنانچه این بیماران دچار تنگی نفس، افت سطح هوشیاری، افت فشار و یا کبودی دست و پا شدند، این‌ها از نشانه‌های پیشرفت بیماری است و باید سریعا جهت بستری به مراکز درمانی منتقل شوند.

وزیری در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: تا سه هفته آینده شرایط وخیمی داریم و توصیه این است افراد حتی‌المقدور از خانه خارج نشوند. در صورت اجبار به خروج از منزل هم باید حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: کرونا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: