تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

سخنگوی کاخ سفید با تاکید بر اینکه مذاکرات وین تنها بر مساله هسته‌ای تمرکز دارد، گفت یمن موضوع این مذاکرات نیست. وی افزود: همانطور که می‌دانید مذاکرات در وین ادامه دارد و تمرکز نخست آن، مساله هسته‌ای ایران است و اینکه چگونه همه طرف‌ها باید به تعهداتشان عمل کنند.

کد خبر: ۸۷۸۳۰
۰۹:۵۰ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰

سخنگوی کاخ سفید

دیدارنیوز - سخنگوی کاخ سفید با تاکید بر اینکه مذاکرات وین تنها بر مساله هسته‌ای تمرکز دارد، گفت یمن موضوع این مذاکرات نیست.

 جن ساکی در نشست خبری روز چهارشنبه خود این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که در نشست تیم لندرکینگ نماینده ویژه آمریکا در امور یمن این موضوع مطرح شد که ایا با ایرانی‌ها درباره یمن هم در مذاکرات وین صحبت شده است؟

وی افزود: همانطور که می‌دانید مذاکرات در وین ادامه دارد و تمرکز نخست آن، مساله هسته‌ای ایران است و اینکه چگونه همه طرف‌ها باید به تعهداتشان عمل کنند.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: کانال‌های مختلفی درباره یمن داریم اما فکر می‌کنم که مذاکرات وین فقط درباره مساله هسته ای است.

خبرنگاری پرسید منابع غربی گفته‌اند شاید تا دو هفته دیگر به توافق وین دست یابند، آیا منظورشان همان برگشت به توافق ۲۰۱۵ است؟

ساکی پاسخ داد: در چند هفته گذشته تیم مذاکراتی آمریکا به سرپرستی رابرت مالی رویکرد محکمی برای یافتن چگونگی گام‌هایی که آمریکا و ایران باید بردارند تا به پایبندی متقابل بازگردند، داشتند.

وی خاطرنشان کرد: با این که مذاکرات به شکل غیر مستقیم بوده‌ اما دقیق و متفکرانه انجام شده است. ما ایده‌هایی را ارائه داده‌ایم و همچنان انتظار داریم به جلو حرکت کنیم.

سخنگوی کاخ سفید اظهار کرد: فکر نمی‌کنم در موقعیتی باشیم که یک هدف بلندپروازانه‌ ۲ هفته‌ای برای دستیابی به جمع‌بندی اعلام کنیم.

ساکی در پاسخ به سوالی درباره تلاش مایک پمپئو و جمعی از قانون‌گذاران جمهوری‌خواه برای ارائه طرح فشار حداکثری بر ایران هم گفت: از طرح پمپئو خبر ندارم اما دیدگاه ما این است که دیپلماسی در توافق هسته‌ای ایران دنبال شود.

وی افزود: خروج دولت گذشته از این توافق به این منجر شد که ما توانایی نظارت بر فعالیت هسته‌ای ایران را از دست بدهیم که یقینا ما را ایمن‌تر نکرد. از این رو، ما کاملا رویکرد متفاوتی را با آنها داریم.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: