تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

جرج دبلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا از حزب جمهوری خواه، با انزواجو، حمایت گرا و بومی گرا خواندن این حزب در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ (۲۰۱۷ – ۲۰۲۱)، از آن به شدت انتقاد کرد.

کد خبر: ۸۷۷۷۹
۱۸:۵۸ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
انتقاد شدید جرج دبلیو بوش از حزب جمهوری خواه آمریکا
 
دیدارنیوز ـ به گزارش تارنمای یو اس نیوز؛ بوش در سخنانش در شبکه ان بی سی، به نام ترامپ رئیس جمهوری پیشین اشاره نکرد.

بوش که از هنگام ترک قدرت در ۲۰۰۹ در صحنه سیاسی به استثنای شرکت در یک برنامه تلویزیونی، نسبتا ساکت و آرام بوده، افزود: شورش ۶ ژانویه (۱۷ دی ماه) که مرا به شدت ناراحت کرد، لحظه وحشتناکی در تاریخ ما بود، تصویر این کشور را در سراسر جهان تیره و تار کرد و در تاریخ باقی خواهد ماند.

بوش افزود: این رخداد نشانه‌ای به جهان فرستاد که برخلاف تصور محافظه کاران (جمهوری خواهان) در باره استثنایی بودن آمریکا، شهروندان ما تفاوتی با دیگران ندارند.

سخنان بوش از آن جنبه قابل توجه است که خود او نیز پس از انتخابات ریاست جمهوری بسیار نزدیک و اختلاف برانگیز سال ۲۰۰۰، نماد زنده تفرقه سیاسی ایالات متحده بود که در پی پذیرش شکست رسمی ال گور دمکرات در برابر بوش رخ داد.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: