تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که کشورش در حال مذاکره در مورد خرید سری جدیدی از سامانه‌های موشکی اس- ۴۰۰ روسیه است.

کد خبر: ۸۷۷۱۰
۱۴:۰۷ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

 ترکیه روسیه اس- ۴۰۰

دیدارنیوز - به نقل از روسیا الیوم، مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه خاطرنشان کرد که نهادهای ترکیه‌ای از جمله وزارت دفاع در حال حاضر خرید سری دوم از این سامانه‌های پدافند هوایی را با طرف روسی مورد بررسی قرار می‌دهند.

در این راستا، رئیس دستگاه دیپلماسی ترکیه از موضع آمریکا نسبت به معامله خرید سامانه‌های موشکی اس -۴۰۰ روسیه انتقاد کرد و گفت که آنکارا نیازمند این سامانه‌های موشکی است و آنها را خریداری کرده است و اشتباه است که واشنگتن از این معامله انتقاد کند.

این مقام ترکیه‌ای در عین حال گفت که اگر آمریکا بخواهد ترکیه از واشنگتن سلاح خریداری کند، این مسئله ایجاب می‌کند که آمریکا این سلاح‌ها را با قیمت‌های معقول و شرایطی بهتر ارائه دهد.

پیشتر آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا از وزیر خارجه ترکیه خواسته بود تا از خرید سامانه‌های اس- ۴۰۰ روسیه صرف‌نظر کند اما چاووش اوغلو عنوان داشت که این معامله با روسیه مسئله‌ای تکمیل شده است و ما بار دیگر یادآوری کردیم که چرا ترکیه اس- ۴۰۰ را خریداری کرده است. این سامانه خریداری و پرونده آن نیز بسته شده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: