تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

یک روزنامه صهیونیستی با استناد به گزارش یک شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی، مطرح کرد که این رژیم به دنبال اعمال نفوذش بر آمریکا در مذاکرات وین است تا سطح بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای ایران ارتقا یابد.

کد خبر: ۸۷۶۵۶
۱۱:۲۶ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

اسرائیل وین

دیدارنیوز - به نقل از روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل، شبکخ تلویزیونی کان روز سه شنبه گزارش داد که رژیم صهیونیستی همزمان با مذاکرات دولت آمریکا در وین برای بازگشت به توافق هسته‌ای در حال لابی کردن با آمریکا برای اعمال فشار در راستای ارتقای نظارت بین‌المللی بر برنامه هسته‌ای ایران است.  

شبکه کان همچنین گزارش داد که قدس اشغالی در حال اعمال پافشاری است که مقامات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازرسی تاسیسات هسته‌ای ایران اعمال قدرت عمل بیشتری داشته باشند.  

این شبکه در ادامه گزارشش آورده است که این موضع رژیم صهیونیستی پس از این اتخاذ شد که مقامات آن به این نتیجه رسیدند که تغییرات چشم‌گیری در توافق هسته‌ای رخ نخواهد داد، اما به هر صورت به دنبال اصلاح مفاد توافق هستند.

 
همچنین در این گزارش آمده است که یوسی کوهن، رئیس موساد، مِیر بن شابات مشاور امنیت ملی و آویو کوخاوی رئیس ارتش رژیم صهیونیستی در اوایل هفته آتی به آمریکا می‌روند تا در این زمینه از طرف قدس اشغالی با دولت آمریکا لابی کنند.  

بر اساس این گزارش، موضع رژیم صهیونیستی در پی این مطرح می‌شود که طی دو هفته گذشته،   جلسات اخیر کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته‌ای از طریق لغو تحریم‌های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته‌ای برگزار شدند.  

نمایندگان آمریکا نیز در طول مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام در وین حضور داشتند، اما تا کنون هیچ مذاکره مستقیم و غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا در وین انجام نشده است.  

ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌های آمریکا بوده و بیان کرده است تنها پس از راستی آزمایی لغو این تحریم‌ها اقدامات جبرانی اش که در واکنش به خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و متحمل شدن تحریم‌ها انجام داده بود را  به حالت قبل باز می‌گرداند.   این اقدامات طبق مفاد برجام و شامل کاهش تعهدات هسته‌ای داوطلبانه ایران بوده اند.  

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: