تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

نماینده ویژه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد، به دلیل اینکه رژیم صهیونیستی پاسخی درباره برگزاری انتخابات در قدس نداده است، احتمال به تأخیر افتادن انتخابات وجود دارد.

کد خبر: ۸۷۶۱۸
۰۹:۵۵ - ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۰

فلسطین

دیدارنیوز - نبیل شعث، نماینده ویژه محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در گفتگو با روزنامه النهار لبنان گفت: احتمال به تأخیر افتادن انتخابات شورای فانون گذاری فلسطین وارد است چراکه اسرائیل پاسخی به درخواست فلسطین برای برگزاری انتخابات در قدس نداده است. انتخابات بدون قدس برگزار نخواهد شد چراکه این مسئله اسرائیل را به آن هدفی که می‌خواهد می‌رساند.

نبیل شعث گفت: در حال حاضر محمود عباس، در تماس با رهبران جهان است. ریاض المالکی، وزیر خارجه فلسطین نیز به اروپا رفته است تا از مقامات اروپایی بخواهد بر اسرائیل برای برگزاری انتخابات در قدس فشار بیاورند.

وی گفت: عباس برای فشار بر اسرائیل تهدید به تعویق انتخابات می‌کند.

همچنین حسین حمایل، سخنگوی جنبش فتح اعلام کرد جنبش وی بر برگزاری انتخابات در تمام خاک فلسطین به ویژه قدس شرقی پافشاری می‌کند.
وی گفت: مسئله به تأخیر افتادن انتخابات نیست بلکه ما با از بین رفتن حاکمیتمان بر قدس مخالفیم. اسرائیل از طرق مختلفی از جمله بازداشت نامزدها با انتخابات فلسطین بازی می‌کند. ما منتظر پاسخ اسرائیل نیستیم بلکه منتظر تضمین‌هایی از سوی جامعه جهانی برای عدم کارشکنی در روند انتخابات هستیم.
محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از این اعلام کرد که تماس‌های بین المللی برای فشار بر رژیم صهیونیستی جهت پایبندی به توافق‌های امضا شده درباره مشارکت فلسطینی‌های ساکن قدس در انتخابات برقرار کرده است.

قرار است انتخابات فلسطین در سه مرحله برگزار شود. انتخابات شورای قانونگذاری در ۲۲ مه، ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در ۳۱ ژوئیه و شورای ملی(پارلمان سازمان آزادیبخش فلسطین"ساف") در ۳۱ اوت.

یک منبع آگاه اعلام کرد که تصمیم به تأخیر افتادن انتخابات در نشست رهبری فلسطین گرفته خواهد شد. این نشست اواخر ماه میلادی جاری و احتمالا ۲۶ و ۲۷ آوریل برگزار می‌شود.

این نشست با ریاست عباس و حضور رهبران گروه‌ها و اعضای کمیته اجرایی ساف و کمیته مرکزی فتح و رهبران امنیتی برگزار می‌شود و درباره به تأخیر افتادن انتخابات تصمیم گرفته خواهد شد.
این منبع اعلام کرد که به تأخیر افتادن انتخابات بسیار وارد است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: