تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

کمیته مرکزی جنبش فتح روز دوشنبه نشستی را به ریاست رئیس تشکیلات خودگردان برای بررسی تحولات فلسطین و پرونده انتخابات برگزار کرد.

کد خبر: ۸۷۴۵۶
۱۱:۲۳ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰

عباس انتخابات

دیدارنیوز - خبرگزاری فلسطینی سما درباره نشست کمیته مرکزی گزارش داد که در این نشست آخرین تحولات در سطح مسئله فلسطین مورد بررسی قرار گرفت.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنانی در جریان این نشست بار دیگر بر اهمیت تسریع در برگزاری کنفرانس بین‌ٰالمللی صلح تحت نظارت سازمان ملل به عنوان راهی برای برون رفت از بحرانی که روند سیاسی فلسطین با آن مواجه شده است، تأکید کرد.

وی درباره پرونده انتخابات شورای قانونگذاری فلسطین نیز بر ضرورت برگزاری آن در موعد مقرر و در تمامی مناطق فلسطین؛ ازجمله قدس شرقی تأکید کرد.

محمود عباس در ادامه گفت: ما تماس‌های قابل توجهی با طرف‌ها و کشورهای مختلف ازجمله؛ سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا برای تحت فشار قرار دادن اسرائیل با هدف پایبندی به توافقات میان ما درباره انتخابات داریم.

طبق این گزارش، حاضران در نشست کمیته مرکزی فتح پرونده‌های مختلف ازجمله پرونده انتخابات، اقدامات رژیم صهیونیستی و پرونده سیاسی فلسطین را مورد بررسی قرار دادند.

این کمیته بر ضرورت فشار جامعه بین‌الملل و در رآس آنها سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه و چین بر دولت رژیم صهیونیستی برای اجرای تعهداتش در توافقات امضا شده با سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) درباره برگزاری انتخابات در سراسر فلسطین تأکید کرد.

حاضران در این نشست همچنین اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین، ساخت شهرک‌های صهیونیستی در اراضی فلسطین و ادامه سیاست تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها و همچنین بازداشت آنها را محکوم کردند.

این کمیته همچنین از تصمیم دولت آمریکا برای ازسرگیری کمک‌های اقتصادی، توسعه‌ای و بشردوستانه به ملت فلسطین و به ویژه کمک مالی به آژانس کار و امداد آوارگان فلسطین (آنروا) استقبال و تأکید کرد که این تصمیم گامی در جهت ازسرگیری روابط فلسطین و آمریکا است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: