تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

دونالد ترامپ در اولین مصاحبه مهم از زمان خروج از کاخ سفید گفت، حزب محافظه‌کار که برخی می‌گویند بین وفاداران "مگا" (آمریکا را دوباره با عظمت کنیم) و محافظه‌کاران سنتی دو دسته شده است، باید پشت دستورکار مگا متحد شود تا بتواند کنگره را در ۲۰۲۲ و بعد از آن دوباره به دست آورد.

کد خبر: ۸۷۴۵۵
۱۱:۱۶ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۰

ترامپ

دیدارنیوز - دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به‌رغم خروج از کاخ سفید در اوایل امسال، جایگاه مستحکمی در میان حزب جمهوریخواه دارد. علاوه بر این، چندین قانونگذار و سیاستمدار جمهوریخواه هم از او و هم از دستور کار "آمریکا را دوباره با عظمت کنیم" (مگا) حمایت می‌کنند و به ویژه می‌توان به رون دی‌سانتیس، فرماندار فلوریدا که احتمال دارد برای ۲۰۲۴ نامزد ریاست جمهوری شود، اشاره کرد.  

شان هنیتی، مجری فاکس نیوز در مصاحبه‌ای که شامگاه دوشنبه منتشر شد، پرسید: آیا این باید اکنون دستورکار حزب جمهوریخواه باشد؟ آیا کسی که بخواهد برای مجلس نمایندگان یا سنا نامزد شود باید دستورکار شما را دنبال کند و برای چیزهایی بجنگد که شما در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خودتان جنگیدید؟

ترامپ در پاسخ گفت: اگر آنها بخواهند پیروز شوند، بله.

او ادامه داد: ما حزب جمهوریخواه را گسترش داده‌ایم. اگر شما می‌خواهید که پیروز شوید و پیروزی بزرگی هم به دست آورید، باید این کار را انجام دهید. باید برای این کار اقدام کنید.

انتشار مصاحبه ترامپ چند روز پس از آن انجام می‌شود که این رئیس جمهوری سابق آمریکا در حال صرف شام با رون دی‌سانتیس، فرماندار جمهوریخواه فلوریدا دیده شد. شامگاه شنبه مراسم سالانه جمهوریخواهان برای جمع‌آوری کمک مالی در تفرجگاه مارالاگوی ترامپ برگزار شد.

در حالی که ترامپ هنوز رسما درباره شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی نکرده است، این رئیس جمهور سابق در حال وقت گذرانی با بسیاری از جمهوریخواهان سرشناس به ویژه دی‌سانتیس و کریستی نوئم، فرماندار جمهوریخواه داکوتای جنوبی است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: