تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

یک کارشناس امنیتی عراقی از دست داشتن گروه‌های وابسته به آمریکا در حمله راکتی یکشنبه به پایگاه "بلد" در شمال عراق پرده برداشت.

کد خبر: ۸۷۳۷۹
۱۹:۳۰ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۰

پایگاه آمریکا در عراق

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری المعلومه، صباح العکیلی، کارشناس مسائل امنیتی عراق در سخنانی با اشاره به حمله راکتی روز گذشته به پایگاه هوایی بلد در استان صلاح‌الدین در شمال عراق اظهار کرد که حمله به پایگاه بلد، فرودگاه اربیل و منطقه کفری ارتباطی با مقاومت عراق ندارد و گروه‌های مقاومت انجام این حملات را محکوم کردند.

وی در این باره افزود: نشانه‌های اولیه حاکی از آن است که آمریکایی‌ها برای انجام آن برنامه‌ریزی کرده و از طریق گروه‌های وابسته به خود آن را اجرا کرده‌اند.

العکیلی ادامه داد: نخستین هدف از این حمله به دست آوردن بهانه‌ای برای حفاظت از عراق در برابر تروریسم و به دنبال آن تثبیت حضور آمریکایی‌ها در این کشور است.

پایگاه هوایی بلد یکشنبه مورد حمله راکتی قرار گرفت و طبق اعلام بخش رسانه امنیتی عراق این حمله دو مجروح به همراه داشت.

سرلشکر ضیاء محسن سعد فرمانده پایگاه هوایی بلد در این باره، به خبرگزاری "واع" عراق گفت، در اثر اصابت دو موشک به داخل پایگاه دو سرباز عراقی زخمی شدند.

در همین حال، رسانه امنیتی عراق نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: این اقدامات شنیع و هدف قرار دادن تأسیسات نظامی ما با واکنش شدید نیرو‌های امنیتی قهرمان عراق مواجه خواهد شد که در دفاع از کشور از جمله این پایگاه هوایی که شامل هواپیما‌های نیروی هوایی عراق (F_۱۶) است، دریغ نخواهند کرد و این اقدام یک عمل تروریستی محسوب می‌شوند.

پایگاه هوایی قبلا محل استقرار نیرو‌های آمریکایی بود که ماه‌ها قبل از آن عقب‌نشینی کردند. امروز گروهی از پیمانکاران آمریکایی و کارمندان محافظت از جنگنده‌های اف‌-۱۶ در آنجا مستقر هستند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: