تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

نمایشگاه کتاب لندن با وجود بازگشایی کتابفروشی‌های انگلیس، امسال برای دومین سال متوالی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

کد خبر: ۸۶۹۷۶
۱۵:۳۹ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰

نمایشگاه کتاب لندن مجازی شد

دیدارنیوز ـ به گزارش روز شنبه روزنامه نشنال، همزمان با آن که انگلیس به تدریج از قرنطینه و تعطیلی‌های سراسری خارج می‌شود، دولت این کشور دوشنبه گذشته برای اولین بار مجوز بازگشایی کتابفروشی‌ها را صادر کرد، اما متولیان نمایشگاه لندن می‌گویند همچنان امکان برگزاری حضوری این نمایشگاه را ندارند. از همین رو نمایشگاه کتاب لندن که یکی از مهمترین رویداد‌های ادبی جهان است، از ۲۹ ژوئن (۸ تیر ۱۴۰۰) در یک رویداد سه روزه برخط و مجازی برگزار خواهد شد.

اندی ونتریس (Andy Ventris) مدیر این نمایشگاه گفت: با توجه به چالش‌ها و محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری جهانی کرونا، می‌خواستیم تا حد ممکن به غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه توجه کنیم و همزمان بهترین تصمیم ممکن را برای صنعت نشر بگیریم.

وی افزود: با ادامه بلاتکلیفی‌ها در خصوص سفر‌های بین‌المللی و واکسیناسیون، روشن است با برگزاری یک رویداد فیزیکی در سال ۲۰۲۱، نمی‌توانیم آن چه در نظر داریم را تمام و کمال به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه عرضه کنیم.

نمایشگاه کتاب لندن یک رویداد بزرگ در حوزه نشر است که هر ساله در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) برگزار می‌شود. متولیان این نمایشگاه امید دارند از آوریل سال آینده به روال سابق برگزاری رویداد حضوری برگردند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشور‌های مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۱۴۰ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان سه میلیون نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس موجب تعطیلی بسیاری فعالیت و رویداد‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و بسته شدن سینماها، سالن‌های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی‌ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازار‌های جهانی و اقتصاد کشور‌ها در بخش‌های گوناگون از جمله فرهنگ گذاشت.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: