تیتر امروز

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟
برگشت ویروس آفریقایی بعد از کووید ۱۹

آبله میمون جای کرونا را می‌گیرد؟

تب، سردرد، درد عضلانی و خستگی نشانه‌های ابتلا به آبله میمونی است، محققان می‌گویند خطر جدی ندارد، اما شیوع احتمالی آن بعد از کرونا جامعه پزشکی دنیا را نگران کرده است.
کاهش غبار از روز چهارشنبه
طوفان در عراق؛ ریزگرد در ایران

کاهش غبار از روز چهارشنبه

برداشت بی رویه از آب‌های سطحی و سدسازی در ایران و کشور‌های همسایه به ویژه عراق و ترکیه سبب شده منطقه میزبان پدیده‌ای به نام ریزگرد باشد که هر سال شدت آن بیشتر هم می‌شود.
کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده
به مناسبت روز خانواده

کیفیت شرایط کودک در گروی وضعیت خانواده

خانواده اصلی‌ترین نهاد اجتماعی که هر انسانی نیاز به داشتن  و حضور بدون شرط آن را دارد و حتی در اهمیت این روز مجمع جهانی سازمان‌ملل بر اساس قطعنامه شماره ۲۳۷/۴۷ که در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳...

نمایشگاه کتاب لندن مجازی شد

نمایشگاه کتاب لندن با وجود بازگشایی کتابفروشی‌های انگلیس، امسال برای دومین سال متوالی به صورت مجازی برگزار می‌شود.

کد خبر: ۸۶۹۷۶
۱۵:۳۹ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰

نمایشگاه کتاب لندن مجازی شد

دیدارنیوز ـ به گزارش روز شنبه روزنامه نشنال، همزمان با آن که انگلیس به تدریج از قرنطینه و تعطیلی‌های سراسری خارج می‌شود، دولت این کشور دوشنبه گذشته برای اولین بار مجوز بازگشایی کتابفروشی‌ها را صادر کرد، اما متولیان نمایشگاه لندن می‌گویند همچنان امکان برگزاری حضوری این نمایشگاه را ندارند. از همین رو نمایشگاه کتاب لندن که یکی از مهمترین رویداد‌های ادبی جهان است، از ۲۹ ژوئن (۸ تیر ۱۴۰۰) در یک رویداد سه روزه برخط و مجازی برگزار خواهد شد.

اندی ونتریس (Andy Ventris) مدیر این نمایشگاه گفت: با توجه به چالش‌ها و محدودیت‌های ناشی از همه‌گیری جهانی کرونا، می‌خواستیم تا حد ممکن به غرفه‌داران و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه توجه کنیم و همزمان بهترین تصمیم ممکن را برای صنعت نشر بگیریم.

وی افزود: با ادامه بلاتکلیفی‌ها در خصوص سفر‌های بین‌المللی و واکسیناسیون، روشن است با برگزاری یک رویداد فیزیکی در سال ۲۰۲۱، نمی‌توانیم آن چه در نظر داریم را تمام و کمال به شرکت‌کنندگان در نمایشگاه عرضه کنیم.

نمایشگاه کتاب لندن یک رویداد بزرگ در حوزه نشر است که هر ساله در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) برگزار می‌شود. متولیان این نمایشگاه امید دارند از آوریل سال آینده به روال سابق برگزاری رویداد حضوری برگردند.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشور‌های مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۱۴۰ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان سه میلیون نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس موجب تعطیلی بسیاری فعالیت و رویداد‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و بسته شدن سینماها، سالن‌های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی‌ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازار‌های جهانی و اقتصاد کشور‌ها در بخش‌های گوناگون از جمله فرهنگ گذاشت.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی