تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی اعلام کرد که نماینده ویژه آمریکا در امور ایران همزمان به دنبال جلب رضایت ایران و مخالفان آمریکایی برجام است.

کد خبر: ۸۶۹۵۷
۱۴:۲۵ - ۲۸ فروردين ۱۴۰۰

ماموریت رابرت مالی برای جلب رضایت ایران و مخالفان برجام

دیدارنیوز - روزنامه الشرق الاوسط در گزارشی نوشت: اعلام تولید ۹ گرم اورانیوم غنی سازه شده ۶۰ درصدی از سوی ایران از نظر برخی تحلیلگران نشانه دشواری‌هایی است که در مسیر مذاکرات ایران و کشور‌های غربی ایجاد شده است، هرچند در روز‌های اخیر برخی طرف‌ها از نتایج ملموس در مسیر نزدیک کردن دیدگاه‌های ایران وآمریکا خبر داده بودند.

در این گزارش آمده است: روزنامه «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت که مذاکره کنندگان ایرانی و آمریکا به دنبال راهی برای باز کردن گره تحریم‌ها و ایجاد روندی برای برداشت آن‌ها در  مقابل بازگشت کامل ایران به تعهداتش در برجام هستند. طرف ایرانی خواستار رفع یکباره همه تحریم‌ها است، اما طرف آمریکایی فقط از رفع تحریم‌هایی سخن می‌گوید که با توافق هسته‌ای تعارض داشته باشد، هرچندآمریکا خود تفکیک میان این تحریم‌ها را مشخص نکرده است.

نشریه «فارن پالیسی» نیز اعلام کرده است که ظاهرا همه تلاش‌ها بر عهده «رابرت مالی»، مسئول پرونده ایران در وزارت امور خارجه امریکا است که برای رسیدن به راه حلی تلاش می‌کند که هم رضایت ایران را دربر داشته باشد هم رضایت مخالفان توافق هسته‌ای را.

براساس گزارش این نشریه آمریکایی، دولت بایدن در پی بازگشت به توافق هسته‌ای است و رابرت مالی تلاش می‌کند که نقشه راهی برای رسیدن به معادله قابل قبول برای طرفین تنظیم کند به گونه‌ای که هم رضایت ایران را در پی داشته باشد هم دولت بایدن را در معرض انتقادات داخلی قرار ندهد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: