تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

سخنگوی کاخ سفید مذاکرات وین را گامی به پیش خواند و تاکید کرد که این مذاکرات دشوار و و طولانی است.

کد خبر: ۸۶۷۹۵
۲۳:۱۳ - ۲۷ فروردين ۱۴۰۰

جن ساکی: گفتگوهای وین دشوار و وطولانی اما رو به جلو است

دیدارنیوز: سخنگوی کاخ سفید، مذاکرات وین درباره بازگشت آمریکا به برجام را گامی به جلو دانست و گفت: انتظار داریم این گفتگو‌ها دشوار و طولانی باشد.

جن ساکی در نشست خبری روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره اعلام ایران برای شروع غنی‌سازی ۶۰ درصد اورانیوم، افزود: همانطور که گفتیم ما اقدام ایران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم به ۶۰ درصد را جدی می‌گیریم.

وی ادامه داد: گروه ۱+۵ باید برای رد آن متحد شوند. این اقدام، جدی بودن ایران برای گفتگو‌های هسته‌ای و پایبندی متقابل به برجام را زیر سوال می‌برد.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: اکنون گفت‌وگوی غیرمستقیم جاری است که از هفته گذشته آغاز شد و تا امروز ادامه دارد. انتظار داریم این گفتگو‌ها دشوار و طولانی باشد، اما همچنان احساس می‌کنیم که به سمت جلو قدم بر می‌دارند و با هدایت دیپلماسی به دنبال یافتن مسیر هستند.

کرونا و کره شمالی از موارد دیدار بایدن و سوگا

ساکی درباره دیدار امروز یوشیهیده سوگا نخست وزیر ژاپن با جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هم گفت: انتظار داریم که رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر ژاپن درباره کووید۱۹ و چگونگی کنترل درآوردن آن تبادل نظر کنند.

وی افزود: آن‌ها همچنین در قالب گروه چهارجانبه کواد درباره افزایش همکاری و حمایت از کوواکس صحبت خواهند کرد.
سخنگوی کاخ سفید درباره اینکه آیا دو طرف درباره کره شمالی هم تبادل نظر خواهند داشت، گفت: همانطور که می‌دانید سیاست ما در قبال کره شمالی در حال بازبینی است. ژاپن همیشه در این باره مورد مشورت قرار خواهد گرفت، دیدار‌های سران و افراد این فرصت را برای بحث درباره آن فراهم خواهد کرد.

ساکی اظهار کرد: می‌دانیم که ژاپن هم علاقمند است نه تنها درباره برنامه هسته‌ای کره شمالی بلکه برای ثبات منطقه گفتگو کند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: