تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که یک روز پیش از اعلام تصمیمش برای خارج کردن نیروهای این کشور از افغانستان، درباره این موضوع با روسای پیشین این کشور گفت‌وگو کرده بود.

کد خبر: ۸۶۶۷۰
۱۹:۳۱ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۰
مشورت بایدن با بوش و اوباما درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان
دیدارنیوز - به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا ضمن اشاره به این مساله که یک روز پیش از اعلام تصمیمش برای خارج کردن نیروهای این کشور از افغانستان، درباره آن با جورج بوش، رئیس جمهوری پیشین این کشور گفت‌وگو کرده بود، گفت: در حالی که من و بوش اختلاف‌نظرهای سیاسی زیادی در طول این سال‌ها با یکدیگر داشته‌ایم اما در مورد احترام به دلاوری، شجاعت و پاکی زنان و مردان نیروهای مسلح کشور و حمایت از آنها کاملا هم عقیده هستیم، ما بی‌نهایت مدیون شجاعت و پایداری هستیم که آنها در طول نزدیک به دو دهه عملیات جنگی استقرار در افغانستان از خود نشان دادند.
همچنین کاخ سفید اعلام کرد که بایدن با باراک اوباما، دیگر رئیس جمهوری پیشین این کشور نیز درباره این موضوع گفت‌وگو کرده است.
اوباما و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا در دوره فعالیت خود در کاخ سفید تعهد داده بودند نیروهای این کشور را از افغانستان خارج می‌کنند اما آن دو نتوانستند در دولت‌های خود این تصمیم را اجرایی کنند.
دولت ترامپ در مذاکرات با طالبان و دولت افغانستان توافق کرد که نیروهای خود را تا اول مه آتی از این کشور خارج خواهد کرد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: