تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

رئیس جمهوری لبنان تاکید کرد: اجرای اصلاحات و حسابرسی مالی کیفری از اولین ماموریت‌های کابینه جدید و تنها راه خروج از بحران است.

کد خبر: ۸۶۶۱۰
۱۵:۳۰ - ۲۶ فروردين ۱۴۰۰

عون: اصلاحات و حسابرسی مالی کیفری از اولویت‌های کابینه جدید است

دیدارنیوز - به نقل از خبرگزاری رسمی لبنان (ان ان ای)، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در استقبال از ژنرال مارتین سامپسون، از مشاوران ارشد وزارت دفاع انگلیس در امور خاورمیانه در کاخ بعبدا تاکید کرد: اجرای اصلاحات و پیگیری موضوع حسابرسی مالی کیفری از اولین ماموریت‌های دولت جدید و تنها راه خروج از این بحران بوده و تنها یک گام اولیه محسوب می‌شود.

عون اظهار کرد: این اقدامات اساسی هستند زیرا اعتماد بین‌المللی به ویژه اعتماد صندوق‌های مالی را که در اجرای طرح جهش اقتصادی به لبنان کمک خواهند کرد، به این کشور بازمی‌گردانند.

رئیس جمهوری لبنان در این دیدار از ژنرال سامپسون بابت کمک‌های انگلیس به لبنان در تامین امنیت مرزهای شرقی و شمالی این کشور به ویژه ساخت برج‌ها و مراکز کنترل مرزی که تعدادشان تا این لحظه به ۷۹ برج رسیده و نیز سامانه‌های نظارت سیار، خودروهای زرهی و گشت‌های تمرینی و تخصصی تشکر کرد.

همچنین او بابت "کمک‌های بشردوستانه و توسعه‌ای" انگلیس در حمایت از بخش آموزش و مبارزه با بحران کرونا و نیز کمک به تحمل فشار آوارگان سوری و پیامدهای انفجار بندر بیروت تشکر کرد.

سفر ژنرال سامپسون و هیئت همراهش به لبنان برای کسب اطلاع از شرایط لبنان و توسعه همکاری‌های دو کشور در تمامی زمینه‌ها به ویژه حوزه نظامی انجام شد.


منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: