تیتر امروز

پیامبر رحمت منادی وحدت

پیامبر رحمت منادی وحدت

داستان تلخ ابوطالب یزدی هر روز به شکلی بروز و ظهور می‌یابد. اختلافات مذهبی اگر به سمت خشم و نفرت سوق داده شود لامحاله باید منتظر اخبار کشته شدن انسان‌های بیگناهی چون ابوطالب یزدی بود.
بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟
وقتی دستور از بالا هم کارساز نیست

بازگشایی مدارس؛ منطقی یا به هر قیمتی؟

با وجود درخواست رئیس جمهوری برای بازگشایی مدارس در آبان ماه، به نظر می‌آید هنوز شرایط برای حضور همه دانش‌آموزان در مدارس فراهم نیست و احتمالا دستور از بالا نیز کارگشا نخواهد بود.

کلاهبرداری زن رمال در واتس‌اپ

زنی جوان در پلیس فتای شیراز توضیح داد فردی با ترفند فالگیری و رمالی او را فریب داده و ۵۰ میلیون ریال از او کلاهبرداری کرده است.

کد خبر: ۸۶۳۳۹
۰۹:۲۶ - ۲۵ فروردين ۱۴۰۰

کلاهبرداری زن رمال در واتس‌اپ

 

دیدارنیوز ـ مأموران با پرس‌وجو از شاکی پی بردند او مدتی پیش در یک گروه واتس‌اپی عضو شده بود و مدیر گروه که خود را فالگیر معرفی می‌کند، با دادن وعده‌های پوچ، شاکی را فریب داده و از وی کلاهبرداری کرده است.

زن جوان گفت: آن زن به حدی خوب صحبت می‌کرد که کاملا به او اعتماد کردم و به این باور رسیدم که می‌تواند از طریق رمالی مشکلات من را حل کند؛ به همین دلیل پول را به او پرداخت کردم، اما بعد از آن هیچ اتفاقی نیفتاد و بالاخره فهمیدم فریب خورده‌ام.

بعد از روشن‌شدن جزئیات ماجرا، با اقدامات فنی و تحقیقات خاص پلیسی، متهم که زنی میان‌سال است، شناسایی و با هماهنگی قضائی دستگیر شد.

متهم بعد از انتقال به پلیس فتا، تحت بازجویی قرار گرفت و منکر هرگونه بزه جرمی شد، ولی پس از مواجه‌شدن با دلایل، مستندات و مدارک جمع‌آوری‌شده ازسوی کارشناسان پلیس فتا، به کلاهبرداری اعتراف کرد و گفت با ایجاد گروه واتس‌اپی با عنوان فالگیری و رمالی، پس از جلب اعتماد مخاطبان و سوء‌استفاده از سادگی آن‌ها با دادن امید واهی و وعده‌های دروغین، با دریافت مبالغی اقدام به کلاهبرداری از افراد می‌کرد.

این زن گفت: مال‌باختگان خودشان خیلی زود حرف‌هایم را باور می‌کردند. من هم از این فرصت استفاده می‌کردم.

در تحقیقات فنی از متهم مشخص شد او با این شگرد از شش نفر دیگر در مجموع ۸۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای فارس، با تأیید این خبر تأکید کرد: افراد سودجو غالبا مسائل خرافاتی را به شکل‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی رواج می‌دهند. تمام این شیادان از سادگی و زودباوری طعمه‌های خود نهایت بهره را می‌برند، بنابراین از شهروندان و کاربران انتظار داریم به تبلیغات اغواکننده و دروغین که ازطریق فضای مجازی به‌خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌شود، اعتماد نکنند و به‌هیچ‌وجه اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

منبع: شرق
صفحات داخلی دیباچه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
تبلیغ دیباچه صفحات خبر