تیتر امروز

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان
روز دوم ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری

روز احمدی نژاد و ادامه سردرگمی اصلاح‌طلبان

دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخاباتی یک خبر بزرگ داشت و آن نامزدی محمود احمدی نژاد بود. سخنان بسیار تند احمدی‌نژاد فضای خبری را تحت الشعاع قرار داد. همزمان اردوگاه اصلاح‌طلبی سرگردان است...
گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!
«تنگنا»؛ برنامه چهارم ـ بخش دوم

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ انتقاد از وضع موجود با صدای بلند!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.

سخنگوی دولت با اشاره به وجود ۵ سناریوی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، گفت: با اجرای همسان سازی در کنار افزایش ۳۹ درصدی حقوق‌ها، بخشی از دغدغه بازنشستگان رفع خواهد شد.

کد خبر: ۸۶۲۶۰
۱۴:۰۲ - ۲۴ فروردين ۱۴۰۰

۵ سناریو برای همسان‌سازی مرحله دوم حقوق بازنشستگان

دیدارنیوز ـ علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود گفت: در جلسه هیات دولت بنابر پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش مستمری حداقل‌بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی به میزان ۳۹ درصد و برای سایر سطوح (غیرحداقل‌بگیر) ۲۶ درصد به علاوه مبلغ ثابت ۲۴۸ هزار و ۸۰۰ تومان به تصویب رسید.

وی افزود: با تلاش‌های سازمان تامین اجتماعی، دریافتی بازنشستگان حداقل بگیر دارای همسر و دو فرزند پس از اعمال ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی (افزایش سنواتی) نسبت به مجموع مستمری متناسب سازی شده سال ۹۹ و با احتساب مرحله دوم متناسب سازی به ترتیب برای دارندگان ۳۰ سال سابقه از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و دارندگان ۲۰ سال سابقه از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در فروردین ۱۴۰۰ افزایش می‌یابد.

ربیعی تاکید کرد: اعمال متناسب‌سازی در سیستم نرم افزاری موجب اعتراض بخشی از متوسط بگیران (غیرحداقل‌بگیران) شد لذا بنا بر سنت خوبی که در سازمان تامین اجتماعی شکل گرفته است، ۵ روش (سناریو) برای اجرای متناسب‌سازی مرحله دوم برای رفع بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی در دست بررسی است که یکی از آن‌ها با حضور و مشارکت مسئولین کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی نهایی و در پرداخت اردیبهشت ماه لحاظ خواهد شد.

سخنگوی دولت اظهار کرد: سیاست دولت و همراهی مجلس شورای اسلامی از سال ۹۹ تا به امروز توجه به قدرت خرید کارگران و بازنشستگان بوده است. به گفته او، با اجرای همسان سازی در کنار افزایش ۳۹ درصدی حقوق‌ها به یاری خدا بخشی از دغدغه بازنشستگان تامین اجتماعی رفع خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۴:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
1
ای خدا نفهم نیستیم چرا متناسب سازی بیشتر رو حق اولاد و عایله مندی رفت که به شامل تعداد محدود ی میشه رو اضافه کردین و میگین متناسب سازی چرا رو مزایایی که شامل همه ی بازنشستگان میشه نگذاشتن فقط بدونید خدا بیدار است
فریدون زمانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
1
این انصاف نیست ، هیچکس نمیفهمه که تامین اجتماعی داره همه را گول میزنه ، و قصد داره آخرش کاره خودش را بکنه و با نامردی اختلاف هم بین بازنشسته ها بوجود میاره همه دارن میگن
حقوق اسفند ۹۹ + مبلغ متناسب سازی × ۳۹ درصد سالیانه + مزایا
تمام
ولی تامین اجتماعی میگه
حقوق اسفند ۹۸ × ۳۹ درصد + یه مبلغ نامعلوم و بسیار جزیی بعنوان متناسب سازی + مزایا
که تازه همین هم به مزایا اضافه بشه و نه پایه
در حالت اول که دولت و مجلس و برنامه بودجه میگه حداقل میشه نزدیک به ۶ میلیون
در حالت من در آوردی صندوق میشه ۳/۹۰۰
بازرسی کل کشور و برنامه بودجه و مجلس مراقبت کنین داره قانون را میپیچونه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۴
0
0
اگر برمبلغ همسان سازی افزایش صورت نگیرد که مشکلی از معیشت ما حل نمیشود و با تورم بالای کشور ما دچار عقب ماندگی میشویم مخصوصا ازکارافتاده های کلی ناشی از کار که در همسان سازی مرحله اول ۲/۲۰۰ دریافتی داشتیم و۶۰۰ هزار از حداقلی ۲/۸۰۰ عقب ماندیم که دیگر جبران نمیشود ویک عقب ماندگی دائمی خواهیم داشت لطفا پیگیری کنید ،حداقل برای حرف خودتان ارزش قائل شوید