تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

مذاکرات وین و شمارش معکوس برای آژانس

همزمان به نزدیک شدن به پایان مهلت زمانی توافق ایران و آژانس انرژی اتمی، مذاکرات برای احیای برجام سرعت گرفته است. طرفین اما محتاطند و معلوم نیست فردا در وین چه در انتظار برجام خواهد بود.

نعیم قاسم معاون دبیر کل حزب الله لبنان گفت: زمانی که ایران موفق به بازگرداندن آمریکا به توافق هسته ای شود، یعنی توانسته پیروزی بزرگی به دست آورد و هرگونه پیروزی برای ایران به منزله پیروزی برای محور مقاومت است.

کد خبر: ۸۶۰۱۳
۰۹:۲۹ - ۲۳ فروردين ۱۴۰۰

معاون حزب الله: بازگرداندن آمریکا به برجام پیروزی بزرگی برای ایران خواهد بود

دیدارنیوز - شیخ نعیم قاسم گفت: توافق هسته ای احتمالا برای طی کردن مسیر خود به حدود ۲ ماه زمان نیاز دارد و آمریکایی ها آن را از بهتر از عدم توافق می دانند. وی درباره تشکیل کابینه جدید در لبنان و موضع حزب الله نیز گفت: ما جزو کسانی هستیم که برای تشکیل دولت تلاش می کنیم و همواره در صدد نزدیک کردن دیدگاهها هستیم.

معاون دبیرکل حزب الله افزود: تشکیل کابینه در حال حاضر در مرحله اعتماد سازی میان طرف ها و برخی امتیاز دادن هاست و چنانچه این اتفاق نیافتد تشکیل کابینه دشوار خواهد بود.

نزدیک به شش ماه است که سعد الحریری برای چهارمین بار مکلف به تشکیل کابینه لبنان شده اما وی تاکنون نتوانسته و یا نخواسته است به تعهد خود در این زمینه عمل کند و تشکیل کابینه این کشور در چرخه ناکامی در حال گردش است.

جریان‌ها و احزاب سیاسی لبنان به ویژه جریان محور مقاومت و رییس جمهوری این کشور در ماه‌های اخیر تلاش‌های خود را بر تشکیل کابینه حریری متمرکز کرده‌اند، ولی او تاکنون نتوانسته است به دلیل تبعیت از کشورهایی همچون آمریکا، فرانسه و عربستان دولت لبنان را تشکیل دهد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: