تیتر امروز

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

سرگیجه‌ای به نام انتخابات ۱۴۰۰

در اتمسفر انتخابات اصلاح‌طلبانی سردرگم، اصولگرایانی مغرور، امیران بی‌لشگر، نزاع‌های درونی و سرگیجه عمومی را شاهدیم. صدا‌هایی ضعیف می‌کوشند گفتمانی را نمایندگی کنند و تک چهره‌هایی جسارت دارند.
مجلسی بر یاد عید

مجلسی بر یاد عید

صبح اولین روز شوال مردم به جماعت در برابر پروردگار جهانیان به شکرانه یک ماه عبادت سر بر آستانش می‌سایند.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران دلیل کاهش کیفیت هوا در فروردین ۱۴۰۰ را کاهش بارندگی و ایجاد کانون‌های گردو غبار در اثر خشکسالی برشمرد.

کد خبر: ۸۵۸۰۹
۱۵:۵۶ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

علت کاهش کیفیت هوای تهران در فروردین ماه چیست؟

دیدارنیوز ـ کیفیت هوا در پایتخت از ابتدای فروردین ماه سال ۱۴۰۰ تا دیروز (۲۰ فروردین)، دو روز در شرایط پاک، ۱۴ روز در شرایط قابل قبول و چهار روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است. این در حالی است که طی همین بازه زمانی در سال گذشته کیفیت هوای تهران ۱۲ روز در شرایط پاک و هشت روز در شرایط قابل قبول قرار داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا طی این بازه در هیچ روزی در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس و ناسالم برای همه قرار نگرفته است.

مقایسه این آمار نشان می‌دهد که کیفیت هوا در تهران طی فروردین ۱۴۰۰ آلوده‌تر شده است. محسن روشنی مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران درباره این موضوع اظهار کرد: معمولاً روز‌های ابتدایی فصل بهار که همزمان با تعطیلات نوروز است با کاهش سفر‌های درون شهری در تهران مواجه هستیم. از سویی دیگر عموماً طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت بارش‌های خوبی در سطح شهر تهران داریم که با وزش باد نیز همراه می‌شوند.

روشنی ادامه داد: بارش باران و وزش باد طی بهار سبب می‌شود که کیفیت هوا در نقاط مختلف ازجمله تهران مطلوب شود، اما متأسفانه طی سال جاری به دلیل کاهش بارش‌ها، اقلیم خشک‌تری نسبت به سال‌های گذشته در تهران داریم.

به گفته مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران این شرایط سبب شده است که هنگام وزش باد در تهران گرد و خاک از کانون‌های مختلفی به شهر منتقل و در نتیجه بر تعداد روز‌های آلوده افزوده شود.

بر اساس این گزارش کیفیت هوای تهران از ابتدای سال تاکنون طی چهار روز به‌دلیل افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

منبع: مهر
برچسب ها: هوای تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: