تیتر امروز

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض
«تنگنا» برنامه چهارم ـ بخش اول

گفتگو با مصطفی تاجزاده؛ کاوش در زندگی و عقاید سیاستمدار معترض

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. مصطفی تاجزاده میهمان چهارمین برنامه تنگنا بوده است.
ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی
دانش آدینه ۳۸

ساختارهای متفاوت جهان‌های فیزیکی

در ۳۸ امین شماره دانش آدینه سروش زمانی مقدم به سراغ اصل جهانشمول بودن قوانین فیزیک رفته است. جستاری که نشان می‌دهد که چگونه میلیون‌ها جهان دیگر با قوانین فیزیکی دیگر می‌توانند وجود داشته باشند.

اعضای بانوی مرگ‌مغزی ۵۵ ساله مشهدی به ۶ بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشید.

کد خبر: ۸۵۷۹۳
۱۵:۱۴ - ۲۱ فروردين ۱۴۰۰

اعضای بانوی مرگ‌مغزی مشهدی جان ۶ نفر را نجات داد

دیدارنیوز ـ دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز شنبه به نقل از مسوول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی این دانشگاه گزارش داد: در هزار و سی و هفتمین عمل اهدای عضو از اهدا کننده مرگ مغزی این دانشگاه؛ خانم «زهرا بافنده بدرآباد» که از بخش آی سی یوی اعصاب بیمارستان شهید هاشمی نژاد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده اش در بیمارستان منتصریه مشهد تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

دکتر ابراهیم خالقی افزود: کلیه‌های این بانوی مرگ مغزی در بیمارستان منتصریه مشهد به به رایگان به ۲ مرد ۴۸ ساله از شهرستان‌های تربت جام و مشهد پیوند شد و کبد مرحومه نیز به مردی ۴۳ ساله از مشهد پیوند زده شد.

وی بیان کرد: همچنین قرنیه‌های این بانوی مرگ مغزی برای پیوند به بانک چشم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و قسمتی از پوست وی نیز به منظور پیوند به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) ارسال شد.

واحد پیوند اعضا از بیماران مرگ مغزی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، که شمال شرق کشور را زیر پوشش دارد، از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را آغاز کرده است.

منبع: ایرنا
برچسب ها: اهدای عضو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: