تیتر امروز

رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان اعلام کرد که این کشور خواهان قیمومیت بر قدس نیست و چنین شایعاتی را رژیم صهیونیستی پخش می‌کند.

کد خبر: ۸۵۶۴۴
۱۱:۵۷ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۰

 

دیدارنیوز - به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ترکی الفیصل، رئیس اسبق سازمان اطلاعات عربستان در گفتگو با شبکه روسیا الیوم گفت: ما خواهان دستیابی به قیمومیت بر قدس نیستیم و همه آنچه در این باره گفته می‌شود شایعه است. اسرائیل چنین اخباری را پخش می‌کند. عربستان مقدسات اسلامی را دارد و همانطور که ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان می‌گوید، برای ما مایه شرافت و خرسندی است که مردم عربستان به حجاج "خدمت" می‌کنند. منطقه عربی محور توجه جهانی است و آنچه در آن رخ می‌دهد بر تمام جهان اسلام تأثیر می‌گذارد. کرونا ثابت کرد که جهان باید به جای دشمنی متحد شود.

وی افزود: "ما با کسی دشمنی نداریم. عربستان برای نزدیکی به تمام کشورها از جمله ترکیه تلاش می‌کند. عربستان همواره می‌خواهد روابط یکسانی با تمام کشورهای همجوار و جهان داشته باشد. نباید در امور داخلی کشورهای دیگر مداخله کرد."
الفیصل درباره اردن گفت: ما همواره از اردن در تمام زمینه‌ها حمایت می‌کنیم و روابط قوی و مستمری داریم. عجیب نیست که از روابطمان برای کمک به اردن استفاده کنیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: