تیتر امروز

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.
دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

دومینوی تروریسم اسرائیلی؛ صبر استراتژیک ایران

اسرائیل دومینویی از اقدامات خرابکارانه و تروریستی علیه ایران را از مدت‌ها قبل کلید زده است. مذاکرات وین صهیونیست‌ها را نگران کرده و حالا با جدیت بیشتری سعی در ویران کردن روند احیای برجام دارند.

در مسابقه آغازین هفته بیستم لیگ برتر، پرسپولیس در ورزشگاه آزادی میزبان نساجی است.

کد خبر: ۸۵۶۳۴
۱۹:۰۳ - ۱۹ فروردين ۱۴۰۰

گزارش زنده: پرسپولیس صفر ـ نساجی صفر

 

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: دو تیم پرسپولیس و نساجی در شرایطی به دیدار هم رفته‌اند که به دلیل ابتلای چند بازیکن نساجی به کرونا، حرف و حدیث زیادی پیرامون این مسابقه بود اما نهایتا مسابقه برگزار شد.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، سعید آقایی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان پهلوان، مهدی ترابی، وحید امیری و شهریار مغانلو


نساجی مازندران: سعید جلالی‌راد، حامد شیری، مجتبی بیژنف حسن نجفی، سعید غلامعلی‌بیگی، اکبر صادقی، ایوب کلانتری، علی داوران، حسین زامهران، کریم اسلامی و علی آل‌کثیر

پرسپولیس پس از مدت‌ها با پیراهن سرخ رنگ وارد زمین شده و نساجی با پیراهن مشکی وارد میدان شده است. بازی از همان دقایق ابتدایی با خلق موقعیت و هیجان همراه بود. 


در دقیقه اول سعید آقایی در جناح چپ زمین احمد نوراللهی را صاحب توپ کرد که نفوذ سریع و پاس کات‌بک او با شوت احسان پهلوان همراه شد، اما ضربه این بازیکن پس از برخورد به مدافع نساجی، توسط سعید جلالی‌راد دفع شد و در ادامه نیز ضربه وحید امیری در ریباند، در اختیار دروازه‌بان نساجی قرار گرفت.

 در دقیقه 6 نیز شوت محکم و خطرناک حسن نجفی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین را حامد لک دفع کرد.

گل اول پرسپولیس: موج حملات پرسپولیس زود نتیجه داد. در دقیقه 8 ارسال مهدی ترابی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین با عبور از روی سر مدافعان نساجی و مهاجمان پرسپولیس و در حالی که محمدحسین کنعانی‌زادگان خود را برای ضربه زدن به توپ پرتاب کرده بود، به زمین خورد و تبدیل به گل شد.

گزارش زنده: پرسپولیس ۱ ـ نساجی صفر

 

بازی پس از به ثمر رسیدن گل اول نیز همچنان با سرعت خوب و هیجان انگیز ادامه یافت. پرسپولیس یک بار دیگر توسط مهدی ترابی نیز نساجی را تهدید کرد اما دفاع تیم قائمشهری سرآسیمه توپ را دفع کرد.

در دقیقه 23 شهریار مغانلو که برای گلزنی بی‌تابی می‌کند شوتی را از بالای دروازه نساجی به اوت زد.

در دقیقه 32 باز هم شهریار مغانلو روی پاس نورالهی صاحب توپ شد و ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

در فاصله دقایق 35 تا 45 بازی کمی رو به خشونت گذاشت و اعتراض از سوی نیمکت نساجی هم منجر به دریافت کارت زرد از سوی ساکت الهامی شد. داور در دقیقه 40 نیز یکی از دستیاران الهامی را اخراج کرد. 

مغانلو در دقیقه پایانی بازی هم مغانلو و امیری دو فرصت خوب را از دست دادند تا بازی با همان تک گل مهدی ترابی در نیمه نخست به پایان برسد. 

 

نیمه دوم

نیمه دوم مسابقه نیز در شرایطی به جریان افتاد که پرسپولیس همچنان با اشتهای بیشتری برای گلزنی به میدان آمد. در همان دقایق اولیه باز هم این شهریار مغانلو بود که یکی دو فرصت خوب را از دست داد.

مهدی ترابی نیز در دقیقه 60 یک شوت کات‌دار زد که به شکل خطرناکی از کنار دیرک عمودی به بیرون رفت. خط حمله پرسپولیس در این دقایق تلاش زیادی برای باز کردن دروازه نساجی داشت اما مثل یکی دو بازی قبل همچنان پای مهاجمان این تیم به گل باز نشد. 

در دقیقه 65 مسابقه عیسی آل‌کثیر برای پرسپولیس به میدان رفت و جانشین وحید امیری شد. به این ترتیب در هر یک از تیم‌ها یک آل‌کثیر بازی می‌کند!

در دقیقه 66 داور به دلیل اعتراضات ساکت الهامی او را با نمایش کارت زرد دوم اخراج کرد. الهامی پس از اخراج روی سکوها رفت تا دو تیم سرمربی خود را روی سکوها ببینند.

نساجی  در دقیقه 68 به یک فرصت مناسب دست یافت اما دهقانی توپ را هدر داد تا نتیجه مسابقه به تساوی نکشد.

در دقیقه 76 مسابقه تکل بلند کنعانی‌زادگان بر روی علی آل‌کثیر با اعلام خطا از سوی داور همراه شد و مدافع پرسپولیس به کمک داور بابت تشخیص‌اش اعتراض کرد اما داور دخالت کرد.

در دقیقه 77 مهاجمان پرسپولیس روی دروازه نساجی خطرناک ظاهر شدند اما پهلوان و مهدی ترابی نتوانستند این فرصت خوب را به گل دوم تبدیل کنند.

در دقیقه 79 علی آل‌کثیر یک پاس مناسب را از سوی هم‌تیمی‌اش به آسمان زد تا هر دو بازیکن همنام همچنان ناکام باشند.

گل‌محمدی در دقیقه 80 بازی امید عالیشاه را به میدان فرستاد بلکه طلسم خط حمله پرسپولیس شکسته شود. 

در دقیقه 83 نساجی با نفوذ کریم اسلامی به دروازه پرسپولیس نزدیک شد اما شوت آرام او در دستان حامد لک آرام گرفت.

گل دوم پرسپولیس: پرسپولیس در آخرین دقیقه وقت قانونی موفق شد فاصله را دو برابر کند. پاسکاری و نفوذ آل‌کثیر و عالیشاه منجر به گل دوم سرخ‌ها شد. همکاری دو بازیکن تازه‌وارد با پاس خوب عالیشاه به آل‌کثیر در دهانه دروازه منجر شد و مهاجم جنوبی این تیم بالاخره در آستانه حضور پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پایش به گلزنی باز شد.

با این گل پرسپولیس با روحیه مناسب به جزیره گوآ در هندوستان پرواز خواهد کرد تا هفته آینده در دور مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا ظاهر شود. 

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: