تیتر امروز

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...
رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.

تلاش نیروی هوایی آمریکا برای پرتاب موشک مافوق‌ صوت از یک بوئینگ بی-۵۲ اچ استراتوفورترس، ناموفق بود.

کد خبر: ۸۵۴۱۴
۱۱:۲۱ - ۱۸ فروردين ۱۴۰۰

شکست نیروی هوایی آمریکا در پرتاب آزمایشی موشک مافوق صوت

دیدارنیوز - به نقل از سی‌ان‌ان، برنامه موشکی جدید مافوق صوت نیروی هوایی آمریکا در پرتاب از یک هواپیمای بمب‌افکن بی-۵۲ اچ استراتوفورترس که از پایگاه "ادواردز ایر" نیروی هوایی در کالیفرنیا پرواز می‌کرد، متحمل شکست شد.

نیروی هوایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد: بی-۵۲ اچ استراتوفورترس روز دوشنبه بر فراز Point Mugu Sea Range به پرواز درآمد و قصد داشت اولین آزمایش پرتاب از آسمان سلاح واکنش فوری AGM-۱۸۳A را انجام دهد. در عوض، موشک آزمایشی قادر به تکمیل توالی پرتاب خود نشد و در هواپیما که به Edwards AFB بازگشت، نگه‌داری شد.

ناکامی در این آزمایش موشکی، شکستی برای آمریکا محسوب می‌شود که درگیر رقابت با چین و روسیه در توسعه سلاح‌های مافوق صوت، همزمان با بالا گرفتن تنش‌های جهانی است. این موشک‌ها برای سفر در چنان سرعت بالایی طراحی شده‌اند که می‌توانند در مسافت‌های طولانی پرواز کنند و در حریم‌های هوایی شدیداً حفاظت شده، به سرعت حرکت کرده و قبل از سرنگونی، هدف‌هایی نظیر بنادر، فرودگاه‌ها و دیگر تأسیسات را مورد حمله قرار دهند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: