تیتر امروز

بازگشت به برجام در یک قدم!
گفتگوی دیدار با محسن پاک آیین دیپلمات سابق

بازگشت به برجام در یک قدم!

سومین نشست هجدمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شده است و هیات‌های مذاکره کننده به کشور‌های خود برای مشورت بازگشته‌اند. سوال اصلی این است که آینده برجام به کدام سمت می‌رود؟

منابع خبری از مکلف شدن بنیامین نتانیاهو به تشکیل دولت جدید از سوی رئیس رژیم صهیونیستی خبر دادند.

کد خبر: ۸۵۳۳۲
۱۶:۱۴ - ۱۷ فروردين ۱۴۰۰

نتانیاهو

دیدانیوز ـ سرویس بین‌الملل: شبکه اسکای نیوز در خبری فوری اعلام کرد که روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر فعلی این رژیم را مجدداً مکلف به آغاز گفتگو‌های خود برای تشکیل دولت جدید کرد.

طبق این گزارش، ریولین به نتانیاهو ۲۸ روز (با احتمال اخذ مهلت دو هفته‌ای دیگر از ریولین) فرصت داده تا گفتگو‌های خود برای تشکیل دولت را پایان دهد. در صورت عدم موفقیت، ریولین می‌تواند نامزد دیگری را برای تشکیل دولت تعیین کند.

ریولین در این باره گفت: هیچ نامزدی شانس واقعی تشکیل دولت را ندارد.

بنیامین نتانیاهو، رهبر حزب لیکود و نخست وزیر فعلی رژیم صهیونیستی حمایت ۵۲ عضو کنست از حزب متبوعش و ۳ حزب مذهبی تندرو را کسب کرده این در حالی است که یائیر لاپید، رهبر حزب "یش عتید" (آینده‌ای هست) علاوه بر حزب خود، از حمایت ۴۵ عضو کنست از حزب "آبی سفید"، حزب "کارگر"، "اسرائیل بیتنا" و "مرتس" نیز برخوردار است.

نفتالی بنت، رهبر حزب "یمینا"  نیز حمایت ۷ نماینده را به دست آورده در حالی که ۳ حزب دیگر که در مجموع ۱۶ کرسی دارند، از نام بردن نامزد‌های نخست وزیری خودداری کردند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: