تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...

معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران از سقوط چنار ۶۰ ساله در خیابان ولیعصر در پی وزش باد خفیف خبر داد.

کد خبر: ۸۵۱۸۳
۱۶:۱۶ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

سقوط چنار ۶۰ ساله در خیابان ولیعصر در پی وزش بادِ خفیف

دیدارنیوز ـ علیرضا علی بخشی، معاون خدمات شهری شهرداری منطقه ۶ تهران درباره سقوط یک اصله درخت چنار در حوالی پارک ساعی در خیابان ولیعصر گفت: علت سقوط این درخت پوسیدگی طوقه و ریشه آن بوده است. باد خفیفی در حال وزیدن بود و باعث شد تا پوسیدگی طوقه درخت باعث سقوط آن شود. 

او ادامه داد: محیط بن و وزن درخت زیاد بوده و در برابر باد تاب آوری نداشته است و به دلیل پوسیدگی موجود در آن سقوط کرده است. 

علی بخشی درباره علت پوسیدگی گفت: پوسیدگی امری طبیعی است و درختانی که قدمت زیاد و محیط بن زیادی دارند در اثر بیماری‌های قارچی به مرور زمان دچار پوسیدگی می‌شوند. البته با نگاه چشمی این موضوع قابل شناسایی نیست و در زیر زمین می‌افتد. 

او درباره عمر درخت گفت: محیط بن درخت نشان می‌دهد که حداقل ۵۰ تا ۶۰ سال سن داشته است. 

معاون خدمات شهری منطقه ۶ درباره وضعیت سایر درختان منطقه گفت: در حال پایش درختان هستیم و این قضیه باعث شد بررسی‌ها را دقیق‌تر انجام دهیم و پایش درختان خیابان ولیعصر را در دستور کار خود داریم تا از قارچ کش‌ها و سموم مناسب استفاده شود و باقی درختان دچار این مشکلات نباشند.

منبع: ایلنا
برچسب ها: وزش باد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: