تیتر امروز

در ادامه واکنش‌ها به رخدادهای روز شنبه در اردن، پادشاه عربستان و ولیعهد این کشور و همچنین رئیس جمهوری مصر، ولیعهد امارات و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با عبدالله دوم، پادشاه اردن گفتگوی تلفنی کردند.

کد خبر: ۸۵۰۶۳
۰۸:۳۶ - ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

تماس تلفنی پادشاه و ولیعهد عربستان با عبدالله دوم

دیدارنیوز - سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در گفتگو با عبدالله دوم، همتای اردنی خود ضمن ابراز همبستگی با اردن حمایت خود از کلیه اقدامات عبدالله دوم برای حفظ امنیت کشورش را اعلام کرد.

وی گفت ریاض خواستار امنیت و ثبات اردن تحت رهبری ملک عبدالله است.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان نیز طی تماس با عبدالله دوم و شاهزاده حسین بن عبدالله، ولیعهد اردن، بر همبستگی کشورش با اردن و حمایت کامل ریاض از تمام اقدامات عبدالله دوم برای حفظ اردن امنیت و ثبات تاکید کرد.

تماس‌ها و بیانیه‌های پیاپی عربستان این شائبه را که ریاض در کودتای اردن دست داشته قوت بخشیده است.

عربستان سعودی اولین کشور در منطقه بود که بیانیه‌ای را در محکومیت وقایع اردن و حمایت از ملک عبدالله و ولیعهد وی در تصمیمات پس از خبر "اقدام به کودتا" و دستگیری گسترده نزدیکان شاهزاده حمزه و اردن صادر کرد.

گزارشاتی در مورد روابط عربستان سعودی با برخی از بازداشت شدگان و نقش آن در این وقایع وجود دارد.

از سوی دیگر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در تماس با پادشاه اردن بار دیگر همبستگی کامل مصر ، با اردن را اعلام و بر حمایت کامل از تمام تصمیمات اخیر اخذ شده توسط عبدالله دوم به منظور حفظ امنیت تاکید کرد.

محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی نیز در تماس با عبدالله دوم بر همبستگی کامل امارات با اردن و حمایت از آن تاکید کرد. 

بن زاید گفت: "امنیت و ثبات اردن ستون اساسی در امنیت جهان عرب است"

محمود عباس ، رئیس تکیلات خودگردان فلسطین نیز یکشنبه شب با پادشاه اردن تماس تلفنی برقرار کرد و در آن ایستادگی فلسطین در کنار اردن را اعلام کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: