تیتر امروز

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند، هر چند نسبت به آینده ناامید...
رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.
تابلو بورس

حال و روز بازار اوراق بهادار کماکان تعریفی ندارد و امروز نیز شاخص کل بورس در در کانال ۱.۲ میلیون واحدی روند نزولی را ادامه داد. شاخص هم‌وزن و شاخص کل فرابورس نیز سقوط کردند.

کد خبر: ۸۵۰۱۳
۱۳:۲۳ - ۱۵ فروردين ۱۴۰۰

افت ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس

دیدارنیوز ـ سرویس اقتصادی: در پایان روز معاملاتی امروز، ۱۵ فروردین، شاخص کل بورس، شاخص هم‌وزن و شاخص کل فرابورس روندی منفی داشتند. شاخص کل اوراق بهادار ۱.۰۵ درصد نزول داشت و ۱۳ هزار و ۴۱۴ واحد ریخت و بر روی ارتفاع یک میلیون و ۲۶۹ هزار و ۵۳۴ ایستاد. شاخص هم‌وزن هم با کاهش هزار و ۲۰۳ واحدی بر روی ۴۳۹ هزار و ۹۱۶ ایستاد.

امروز تمام هفت نمادی که بیشترین تأثیر را بر روی شاخص کل بورس گذاشته‌اند منفی بودند. این نماد‌ها عبارتند از: «فولاد»، «فملی»، «فارس»، «شستا»، «کگل»، «کچاد» و «شپنا».

نماد‌های «برکت»، «اپال»، «شستا»، «رانفور»، «حکشتی»، «سیتا» و «بوعلی» در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های «رافزا»، «آریا»، «بگیلان»، «بپیوند»، «ثباغ»، «غفارس» و «غگیلا» در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.
آخرین قیمت ۳۱ نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۴۶ نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

حقیقی‌ها امروز حدود ۶۲۰ میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود هزار و ۷۷۰ میلیارد تومان رسید.

شاخص کل فرابورس نیز با روندی نزولی، ۹۵ واحد ریزش داشت و بر روی ۱۷ هزار و ۹۰۷ ایستاد. نماد‌های تأثیرگذار فرابورس عبارت بودند از «آریا»، «بپارس»، «زاگرس»، «صبا»، «هرمز»، «ومهران» و «شگویا» که همه این هفت نماد روندی نزولی داشتند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: