تیتر امروز

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

بیماری SMA و کمپین دلارا؛ کمک کنیم یا نه؟!

دختر کوچکی به نام دالارا با بیماری‌ای به نام sma درگیر است. کمپینی برای کمک به او برای تهیه دارویی گران قیمت به راه افتاده که شاید به درمان او کمک کند. آیا باید با چنین کمپینی همراه شد؟ پاسخ...

منابع خبری از درگذشت محمد عریبی که از قضات محاکمه‌کننده «صدام حسین» دیکتاتور معدوم عراق خبر دادند.

کد خبر: ۸۴۸۸۵
۱۳:۱۸ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۰

قاضی محاکمه‌کننده صدام بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت

دیدارنیوز - منابع عراقی، شامگاه روز (جمعه)، گزارش دادند که قاضی «محمد عریبی» یکی از قضات محاکمه‌کننده «صدام حسین» دیکتاتور معدوم این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته است.

شورای عالی قضایی عراق نیز در وبت‌سایت خود ضمن تأیید این خبر نوشت که صبح امروز (شنبه)، پیکر مرحوم قاضی محمد عریبی که بر اثر ابتلا به ویروس کرونا دار فانی را وداع گفت، با حضور دکتر «فائق زیدان»‌ رئیس شورای عالی قضایی و تعدادی دیگر از قضات تشییع شد.

محمد عریبی در منطقه «الکراده» (شرق بغداد) در سال ۱۹۶۹ دیده به جهان گشود و در سال ۱۹۸۷ پس از ورود به دانشکده حقوق دانشگاه بغداد، در سال ۱۹۹۱ از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

عریبی پس فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بغداد، در زمینه وکالات مشغول به کار شد و در چهاردهم ماه سپتامبر سال ۱۹۹۸ به آکادمی قضایی عراق پیوست و موفق شد در دوره بیست و سوم این آکادمی در ۲۳ سپتامبر سال ۲۰۰۰ از این آکادمی فارغ‌التحصیل شود.

او در یکم آگوست سال ۲۰۰۴ در محاکمه صدام حسین و اعضای رژیم او به عنوان قاضی تحقیق در دادگاه کیفری عراق تعیین شد.

عریبی همچنین در دادگاه کیفری عالی عراق در سپتامبر سال ۲۰۰۶ به منظور بررسی پرونده انفال (قتل‌عام کُردهای عراق به دستور صدام)، سرکوت انتفاضه شعبانیه (۱۹۹۱)، بمباران حلبچه با بمب‌های شیمیایی و حذف احزاب دینی، ایفای نقش کرده بود.

منبع: انتخاب
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: