تیتر امروز

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.
یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

یک روز با کرونا؛ دست و پا زدن میان مرگ و زندگی!

مطلبی که می‌خوانید نه یک داستان تخیلی است نه قصه و نه رویا، بلکه روایت اتفاقی است واقعی از آن دست اتفاق‌هایی که می‌گویند شاید برای شما هم اتفاق بیفتد؛ این روایت تنها یک پیام دارد، کرونا را جدی...

با اعلام مرگ ۱۱۷ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته مرگ‌های کرونایی در کشور دوباره ۳ رقمی شد. همزمان خبر‌ها از افزایش شدید ابتلا به کرونا رد سراسر کشور حکایت دارد.

کد خبر: ۸۴۸۲۲
۱۵:۲۱ - ۱۳ فروردين ۱۴۰۰

مرگ‌های کرونایی دوباره ۳ رقمی شد

دیدارنیوز: سیما سادات لاری روز جمعه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۳۳۰ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب،  مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۹۷۴ نفر رسید.
وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۲ هزار و ۸۷۶ نفر رسید.
لاری با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۶۳۳ هزار و  ۹۴۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، گفت: چهار هزار و ۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.
معاون وزیر بهداشت یادآورشد: تاکنون ۱۲ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۷۷۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۶ شهرستان قرمز و ۱۱۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت «از»  و «به»  شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.
لاری ادامه داد: همچنین ۲۴۶ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۷ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

افزایش نگران کننده بیماران مبتلا به کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از روزهای نخستین شیوع بیماری کووید۱۹ در کشور، مقامات بهداشتی و درمانی بارها و بارها بر تأثیر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نقش سفرها بر گسترش شیوع بیماری تأکید داشته‌اند.
وی ادامه داد: متأسفانه با افزایش تردد در جاده‌های کشور در ایام نوروز و کاهش چشمگیر رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، روند ابتلای به بیماری در تمامی استان‌های کشور به جز خوزستان صعودی شده و ما شاهد افزایش تعداد شهرستان‌های قرمز به ۴۶ و شهرستان‌های نارنجی به ۱۱۹ شهرستان هستیم.
لاری افزود: همچنین ۲۴۶ شهرستان در وضعیت زرد هستند و تنها ۳۷ شهرستان در وضعیت آبی باقی مانده‌اند.
وی اظهار کرد: تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور به شکل نگران کننده‌ای رو به افزایش است و مطمئنا طی روزهای آتی باید شاهد بالاتر رفتن آمار  فوت شدگان بیماری هم باشیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: فراموش نکنیم که شکست این بیماری جز با همکاری مردم و عمل به توصیه‌های بهداشتی میسر نخواهد شد.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: