تیتر امروز

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

سه سناریو برای انتخابات ۱۴۰۰

با پایان یافتن مهلت ثبت نام نامزد‌های انتخاباتی، سیمای انتخاباتی ۱۴۰۰ تا حدودی روشن شده است. با این حال تصمیم اصلی را شورای نگهبان می‌گیرد؟ چه سناریو‌هایی پیش روی انتخابات است؟

سخنگوی نیروی انتظامی از ثبت ۱۸۴ میلیون تردد در محور‌های کشور طی نوروز امسال خبر داد.

کد خبر: ۸۴۶۴۰
۱۳:۱۴ - ۱۰ فروردين ۱۴۰۰
ثبت ۱۸۴ میلیون
 
دیدارنیوز - سردار مهدی حاجیان امروز (۱۲ فروردین) در کرمانشاه در  جمع خبرنگاران با قدردانی از همکاری بسیاری از مردم در ایام نوروز و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: در این بین متاسفانه عده‌ای هم به توصیه‌ها توجه نکرده و شاهد افزایش سفر‌های نوروزی نسبت به سال گذشته بودیم، بگونه‌ای که در نوروز امسال تاکنون ۱۸۴ میلیون تردد در سطح محور‌های کشور ثبت شده است.

وی یادآور شد: این حجم تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۸۹ درصد افزایش داشته است.

حاجیان خاطرنشان کرد: متاسفانه به تناسب افزایش ترددها، نوروز امسال شاهد افزایش تصادفات در سطح محور‌های استان هم بودیم، بطوری که تصادفات فوتی ۱۹ درصد و تصادفات خسارتی ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده اند.

سخنگوی ناجا با اشاره به محدودیت تردد در شهر‌های نارنجی و قرمز گفت: پلیس بر اساس رنگ بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا اقدام به اعمال محدودیت‌های تردد کرده است، البته تمام این محدودیت‌ها تنها با هدف تامین سلامت مردم اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه سفر از و به شهر‌های نارنجی و قرمز ممنوع است، گفت: مسافران نوروزی در این شهر‌ها ظرف ۷۲ ساعت باید شهر را ترک کرده و به شهر‌های مبدا برگردند.

حاجیان همچنین با اشاره به برقراری محدودیت‌های تردد شبانه گفت: در حال حاضر ساعت این محدودیت‌ها کاهش یافته و شروع ساعت محدودیت‌ها از ساعت ۲۱ شب به ساعت ۲۲ رسیده که تا ساعت سه بامداد نیز ادامه دارد.

امسال ۱۶ اولویت داریم/ "هوشمندسازی پلیس" اولویت اول ناجا
سخنگوی ناجا در ادامه در تشریح اولویت‌های پلیس برای امسال، گفت: پلیس امسال ۱۶ اولویت را در دستور کار قرار داده که توسط فرمانده ناجا ابلاغ شده است.

وی هوشمندسازی پلیس را مهم‌ترین اولویت ناجا در سال جاری عنوان کرد و افزود: تلاش داریم با استفاده از فناوری‌های نوین ماموریت‌های پلیس را پیش ببریم.

حاجیان خاطرنشان کرد: امسال همچنین در راستای شعار سال، نیروی انتظامی اولویت‌هایی برای خود تعریف کرده تا بتوانیم با ایجاد بستری امن زمینه توسعه و رونق تولید را بیش از پیش فراهم کنیم و در این مسیر مبارزه با قاچاق کالا یکی از اولویت‌های ناجا خواهد بود.

سخنگوی ناجا یادآور شد: برای تحقق شعار امسال کارگروه‌ها و کمیته‌های مختلف تشکیل شده و وظایف پلیس‌های تخصصی نیز در این زمینه مشخص و ابلاغ شده است.

حاجیان گفت: پلیس در چارچوب وظایف قانونی که دارد تمام تلاش خود را به کار خواهد بست که موانع تولید را رفع کرده و بستری امن برای تولید در کشور فراهم کند.

سخنگوی ناجا در پایان از استان کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های امن کشور یاد کرد و افزود: خوشبختانه عملکرد نیروی انتظامی در استان کرمانشاه مطلوب است و شاهد حضور و ظهور پلیس به معنای تاثیرگذاری در ماموریت‌های محوله هستیم.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: