تیتر امروز

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان دیدار کرد. این دیدار در حاشیه کنفرانس «قلب آسیا» انجام پذیرفت.

کد خبر: ۸۴۶۰۰
۱۵:۳۹ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۰

دیدار ظریف و اتمر

دیدارنیوز: محمد جواد ظریف در حاشیه کنفرانس «قلب آسیا» در تاجیکستان، امروز با محمد حنیف اتمر، وزیر امور خارجه افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن مرور آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور، تلاش برخی طرف‌ها در جهت مکدر کردن فضای افکار عمومی را نشانه ناخشنودی برخی کشور‌ها و جریانات از نزدیکی ایران و افغانستان دانست.
ظریف با اشاره به رفع برخی محدودیت‌های کنسولی برای اتباع افغانستان، این اقدامات را به منظور مبارزه با باند‌های قاچاق اتباع افغانستان به ایران دانسته و بر ادامه مساعدت‌های کشورمان در شفاف سازی حضور اتباع افغانستان در ایران تاکید کرد.

وزیر امور خارجه افغانستان نیز در این دیدار مراتب تشکر دولت و ملت خود را از مساعدت‌های جمهوری اسلامی ایران در مهار آتش سوزی‌های گمرکات مرزی افغانستان اعلام و ایران را نزدیکترین دوست افغانستان خوانده و خواستار ادامه و توسعه همکاری‌ها و مشورت‌های سازنده ایران در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی شد.

وزیر امور خارجه افغانستان همچنین بر آمادگی کامل افغانستان جهت تشکیل کمیسیون مشترک دو کشور طی هفته‌های آتی تاکید کرد.

تشریح آخرین تحولات سیاسی و امنیتی افغانستان از سوی وزیر امور خارجه افغانستان و همچنین تبادل نظر در خصوص روند صلح افغانستان از دیگر موضوعات مورد گفتگو در این دیدار بود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: