تیتر امروز

محمد جواد ظریف که برای شرکت در در نهمین کنفرانس «قلب آسیا ـ روند استانبول» به دوشنبه پایتخت تاجیکستان سفر کرده است در بدو ورود به این کشور کمک به برقراری صلح پایدار در افغانستان را هدف ایران دانست.

کد خبر: ۸۴۵۷۶
۰۸:۳۴ - ۰۹ فروردين ۱۴۰۰

محمد جواد ظریف در دوشنبه

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در نهمین کنفرانس «قلب آسیا - روند استانبول» و مذاکرات با مقامات عالی تاجیکستان وارد «دوشنبه» شد مورد استقبال معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان و سایر مقامات این کشور قرار گرفت.

ظریف در بدو ورود در رابطه با برنامه این سفر گفت: بسیار خوشحالم فرصتی پیدا شد تا برای اجلاس قلب آسیا و یک سفر دوجانبه به کشور دوست، همسایه، هم‌زبان و هم‌کیش تاجیکستان سفر بکنم و با مقامات تاجیکستان و سایر کشور‌های که نسبت به افغانستان که آن هم یک کشور هم کیش، هم زبان و همسایه است، اشتراک مساعی بکنیم تا بتوانیم به برادران خواهران خود در افغانستان برای برقراری صلح پایدار و پایان درگیری‌ها در افغانستان کمک بکنیم.

وی با اشاره به برنامه دیدار و مذاکرات خود با مقامات عالی تاجیکستان، اظهار داشت: روابط ایران و تاجیکستان روابط دیرینه و برادرانه است، امیدوارم این سفر بتواند برای تقویت و گسترش همکاری‌ها در همه زمینه‌ها سهم خوبی ایفا کند.

علاوه بر شرکت و سخنرانی در این کنفرانس و مذاکرات با مقامات تاجیکستان، دکتر ظریف همچنین با وزرای امور خارجه تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هند و آذربایجان نیز دیدار خواهد کرد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: