تیتر امروز

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است
مصاحبه اختصاصی دیدار + فایل صوتی مصاحبه

شیرین هانتر: شانس احیای برجام ۵۰ درصد است

روند مذاکرات وین به کجا می‌رسد؟ آیا احیای برجام رقم می‌خورد یا خیر؟ راه حل زنده کردن برجام چیست؟ این سوالاتی است که دیدار از شیرین هانتر، استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن در آستانه دور جدید مذاکرات...
بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است
ترجمه اختصاصی دیدار از میزگرد رادیو ملی آمریکا

بازگشت به برجام برای دولت بایدن حیاتی است

رادیوی ملی آمریکا میزگرد کوتاهی در مورد رویکرد دولت باید به برجام برگزار کرده است. میزگردی که گزاره مشترک آن حیاتی بودن بازگشت به برجام برای استراتژی کلی سیاست خارجی دولت بایدن است.

استاندار خوزستان گفت: برخی شهر‌های این استان به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی روند شیوع کرونا در آن‌ها تغییر یافت که تعداد شهر‌های قرمز در خوزستان از هشت شهر به ۱۱ شهر رسید.

کد خبر: ۸۴۵۳۴
۰۹:۱۷ - ۰۸ فروردين ۱۴۰۰

 

شهرهای قرمز کرونایی در خوزستان از ۸ به ۱۱ شهر افزایش یافت

دیدار نیوز:  قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز شنبه در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونای استان خوزستان، اظهار کرد: آخرین وضعیت شهر‌ها و عملکرد ستاد و قرارگاه نظارتی و قرارگاه غربالگری محله به محله مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه روند شیوع کرونا در خوزستان به طور کلی نزولی است، افزود:، اما برخی شهر‌ها به دلیل رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی روند شیوع کرونا در آن‌ها تغییر پیدا کرد.

استاندار خوزستان خبر داد: تعداد شهر‌های قرمز کرونایی در خوزستان از هشت شهر به ۱۱ شهر رسید؛ همچنین دو تا سه شهرستانی که مراسم پرجمعیت در آن‌ها برگزار شد، به وضعیت قرمز تغییر یافتند.

سلیمانی دشتکی تأکید کرد: در جلسه اعلام کردم صاحبان عزا و جشن بدانند عامل گرفتاری و عذاب مردم شده‌اند و در این راستا فرمانداران نیز بدانند اگر سهل‌انگاری کنند، دچار چنین حالتی شده و سیر بیماری از کنترل خارج می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش کردیم که شهرستان خرمشهر از وضعیت نارنجی به زرد تبدیل شود، اما به دلیل برگزاری مراسم پرجمعیت دوباره قرمز کرونایی شد، تأکید کرد: کسانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند و چنین مراسماتی را برگزار می‌کنند، به شکل غیرمستقیم عامل انتشار ویروس و مرگ هستند و باید محاکمه شوند و با آن‌ها برخورد شود.

استاندار خوزستان با تأکید بر اینکه اگر مردم بیشتر رعایت کنند از وضعیت قرمز و نارنجی خارج خواهیم شد، تصریح کرد: مراسم مرتبط به نیمه شعبان و همچنین سیزده بدر طبق مصوبه ستاد ملی برگزار نمی‌شود و امیدوارم مردم نیز در این خصوص همراهی و همکاری لازم را داشته باشند.

سلیمانی دشتکی افزود: از اعضای شورای تأمین شهرستان‌ها نیز می‌خواهم که اسلحه‌هایی را که در این مراسم مورد استفاده قرار می‌گیرد، به طور سریع توقیف شود و سلاح‌هایی که دارای مجوز هستند، مجوزشان ابطال شود و موارد غیرمجاز هم مطابق قانون پیگیری و برخورد شود.

منبع: مهر

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: