تیتر امروز

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای ثبت نام داوطلبان اولین میاندوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» و «میانه» را ۸ تا ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد.

کد خبر: ۸۴۴۷۸
۰۹:۲۸ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۰

این ۶ کرسی خالی مجلس از فردا مدعیان خود را می‌شناسد

دیدارنیوز ـ از بین این ۶ حوزه، فاطمه رهبر، عیسی جعفرزاده و محمدعلی رمضانی دستک منتخبان و نمایندگان تهران، بهار و کبودرآهنگ و آستانه اشرفیه به علت ابتلا به کرونا درگذشتند، منتخب حوزه انتخابیه گچساران و باشت غلامرضا تاجگردون بود که اعتبارنامه او رد شد، سینا کمالخانی منتخب مردم تفرش بعد از راهیابی به مجلس به علت جعل مدرک رد صلاحیت شد، و انتخابات دور دوم میانه هم به علت رد صلاحیت نماینده راه یافته به دور دوم لغو شد.

در اطلاعیه شماره ۱۱ ستاد انتخابات کشور آمده است: به آگاهی می‌رساند، ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات اولین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای حوزه‌های انتخابیه «تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس»، «تفرش، آشتیان و فراهان»، «بهار و کبودرآهنگ»، «گچساران و باشت»، «آستانه اشرفیه» و «میانه» از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه تاریخ ۰۸/فروردین/۱۴۰۰ آغاز و تا ساعت ۱۸ روز شنبه تاریخ ۱۴/فروردین/۱۴۰۰ (جمعاً به مدت ۷ روز) به عمل خواهد آمد.

روش‌های ثبت نام

 ۱. ثبت نام از طریق اپلیکیشن موبایلی (دانلود برنامه ثبت¬نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ (v.Keshvar)؛

۲. ثبت نام از طریق نسخه ویندوز و قابل نصب بر روی رایانه (دانلود برنامه ثبت نام از پورتال وزارت کشور به آدرس entekhabat.moi.ir) و دریافت پیامک مبنی بر ثبت نام قطعی داوطلب از سرشماره ۳۰۰۰۷۷۸۷ (v.Keshvar)؛

۳. ثبت¬نام از طریق مراجعه حضوری به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا ستاد انتخابات کشور (از ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۸:۰۰) و دریافت رسید ثبت¬نام.

مدارک الزامی جهت ثبت نام و اعلام داوطلبی

 ۱- اصل کارت ملی و تصویر آن.

۲- اصل شناسنامه عکسدار و تصویر کلیه صفحات آن. 

۳- یک قطعه عکس جدید ۴ × ۳ (ترجیحا با زمینه روشن). 

۴- اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی و یا مدرک معادل معتبر. 

۵- اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی. 

۶- اصل و تصویر برگ پایان خدمت وظیفه عمومی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولیت خدمت وظیفه عمومی.

شرایط لازم برای نام نویسی

به استناد ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخاب شوندگان هنگام ثبت نام باید دارای شرایط زیر باشند:

۱- اعتقاد و التزام عملی به اسلام. 

۲- التزام عملی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

۳- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.

۴- ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه.

۵- داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا معادل آن. 

۶- نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه. 

۷- سلامت جسمی در حد برخورداری از نعمت بینایی، شنوایی و گویایی. 

۸- حداقل سن ۳۰ سال تمام و حداکثر ۷۵ سال تمام. 

تبصره ۱- داوطلبان نمایندگی اقلیت¬های دینی مصرّح در قانون اساسی از التزام عملی به اسلام، مذکور در بند (۱) مستثنی بوده و باید در دین خود ثابت العقیده باشند. 

تبصره ۳ ـ هر دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی معادل یک مقطع تحصیلی فقط برای شرکت در انتخابات محسوب می‌شود.

برچسب ها: انتخابات 1400
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: