تیتر امروز

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند، هر چند نسبت به آینده ناامید...
رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد
روند مذاکرات وین در گفتگو با یک کارشناس مسائل بین‌الملل

رحمن قهرمانپور: احیای برجام به اراده سیاسی کاخ سفید بستگی دارد

روند مذاکرات وین ادامه دارد. آیا احیای برجام شروع شده است؟ این سوالی است که رحمن قهرمان‌پور به آن پاسخ داده است و معتقد است که احیای برجام به وجود اراده سیاسی لازم در کاخ سفید بستگی دارد.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: همدلی آحاد ملت و تمامی قوا و مسوولان، رمز شکوفایی و رونق تولید داخلی است.

کد خبر: ۸۴۴۱۵
۰۹:۲۳ - ۰۵ فروردين ۱۴۰۰

 

 

دیدارنیوز ـ آیت‌الله عسگر دیرباز روز پنجشنبه در گفتگویی افزود: مخاطب پیام نوروزی و شعار سال، تک تک ملت ایران است و همه در برابر این شعار، خود را باید مسوول دانسته و برای محقق شدن آن گام بردارند.وی اظهار داشت: هرکدام از قوای سه گانه و آحاد ملت می‌توانند با احساس مسوولیت به میدان آمده و با ارایه راهکاری منطقی بستری مناسب برای نفس کشیدن دوباره تولید بردارند.

رییس دانشگاه جامع قم تاکید کرد: وقتی صحبت از تولید می‌شود، بدون تردید طرف مقابل آن مصرف کننده است بنابراین فرهنگ مصرف تولید داخلی باید درجامعه نهادینه شده و مردم به جای خرید محصول خارجی پول خود را صرف خرید کالای داخلی کرده و پشتیبان تولید کننده داخلی باشند.

وی ادامه داد: نهادینه شدن استفاده از تولید داخلی یاس تولید کنندگان را به امید تبدیل کرده و افقی روشن در برابر اقتصاد کشور می‌گشاید.

وی با بیان اینکه نباید تولید داخلی در انزوا بماند، گفت: در انزوا ماندن حاصل دسترنج تولید کنندگان داخلی موحب ناامیدی و چه بسا از میان رفتن برخی صنایع فاخر با قدمت دیرینه شده و از طرف دیگر بر تعداد بیکاران روز به روز افزوده می‌شود.

آیت الله دیرباز اظهار داشت: برای رونق تولید، خود تولید کنندگان هم باید تلاش جدی کرده و با تولید محصول با کیفیت و در نظر گرفتن سلایق جامعه قدم‌های مثبتی برای رونق تولید بردارند.

وی ادامه داد: بروکراسی اداری و برخی موانع دست و پاگیر از جلوی تولید کننده داخلی برداشته شود تا فعالان این بخش راحت‌تر بتوانند به فعالیت خود ادامه داده و از فعالیت خود مایوس نشوند.

مقام معظم رهبری شعار سال ۱۴۰۰را سال «تولید، پشتیبانی‌ها ومانع زدایی ها» نامگذاری کردند.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: