تیتر امروز

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور
سینما با چاشنی تفکر (۱۳)

دالتون ترامبو و زندگی دشوار قربانیان سانسور

سینما با چاشنی تفکر عنوان ستون ثابت ناصر ذاکری روزنامه‌نگار پیشکسوت و پژوهشگر اقتصادی در دیدار است. ذاکری در این ستون هر بار ضمن مرور یک فیلم سینمایی به نکات تامل برانگیز آن فیلم از منظر اقتصاد...

سال تحصیلی ۱۴۰۰ روز سه شنبه با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی در مدرسه امانی کابل توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان شروع شد.

کد خبر: ۸۴۳۵۵
۱۳:۳۹ - ۰۳ فروردين ۱۴۰۰
سال تحصیلی جدید در افغانستان آغاز شد
 
دیدارنیوز: افغانستان به علت کوهستانی و داشتن زمستان‌های سخت و طولانی و کمبود سوخت، تقویم سال تحصیلی خود را از فروردین تا آذر ماه هر سال تنظیم کرده است.

محمداشرف غنی در این مراسم  با تاکید بر دیجیتال سازی مدارس گفت که عرضه خدمات دیجیتال به معلمان، کارمندان آموزش و پرورش و آموزش عالی در صدر برنامه‌های دولت خواهد بود.

وی به معلمان وعده دارد که افزایش حقوق آن‌ها از نیمه سال عملی خواهد شد.

رئیس جمهوری افغانستان گفت که امسال یک هزار و ۸۰۰ مدرسه در افغانستان بازسازی می‌شود.

گسترش ویروس کرونا در سال ۱۳۹۹ علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن بخش‌های مختلف، باعث تعطیلی مدارس این کشور شد، دولت برای جلوگیری از شیوع کرونا اقدام به تعطیلی مراکز آموزشی کرد.

سال تحصیلی مدارس همه ساله در افغانستان از سوم فروردین آغاز و در ۱۵آذر پایان می‌یابد، اما شیوع کرونا باعث شد که مدارس در سال گذشته تا ۱۵ مرداد تعطیل شود و در فصل پائیز نیز بار دیگر فعالیت آموزشی متوقف شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: