تیتر امروز

سخنگوی کرملین گفت که رئیس جمهور روسیه همیشه در هر کجا باشد از ابزار‌های ارتباطی لازم از جمله ابزار‌های راهبردی ویژه سلاح اتمی برخوردار است.

کد خبر: ۸۴۳۳۳
۲۱:۱۸ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۰

 

سخنگوی کرملین: پوتین همیشه مسلح به کیف هسته‌ای استدیدارنیوز: دیمیتری پسکوف دوشنبه گفت که کیف حاوی کدهای تسلیحات اتمی روسیه همیشه همراه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور این کشور است.
سخنگوی کرملین به خبرنگاران گفت: «ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه همیشه در هر کجا که باشد از ابزارهای ارتباطی لازم از جمله ابزارهای راهبردی برخوردار است».

پسکوف در پاسخ به این سال که آیا پوتین در طول تعطیلات در «تایگا» کیف هسته‌ای خود را همراه داشت یا خیر، گفت: «همه ابزارهای ارتباطی لازم، از جمله ارتباطات راهبردی، همیشه در هر کجا که رئیس جمهور باشد، همراه اوست.»

وی افزود که همین مورد در مورد «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه نیز صدق می‌کند.

رئیس جمهوری روسیه می‌تواند کد دستوری را به نیروهای موشکی راهبردی برای استفاده از جنگ افزار اتمی در هر زمانی ارسال کند. در مجموع سه کیف به اندازه لپ تاپ وجود دارد که به پوتین و دو تن دیگر از مقام‌های عالیرتبه روسیه اجازه می‌دهد تا حمله اتمی را عملیاتی و اجرایی کنند.

کیف اتمی وسیله‌ای است که در آن داده‌های رمزی لازم جهت صدور فرمان حمله با بکار گیری تسلیحات هسته‌ای کشورهای آمریکا، فرانسه و روسیه، توسط رئیس جمهور نگهداری می‌شود. روس‌ها سه چمدان موازی دارند. چمدان‌ها «چگت» نام دارند. اولی در دست رئیس جمهور، دومی در دست رئیس ستاد مشترک سه قوا و سومی در اختیار وزیر دفاع قرار دارد. این سری چمدان بخشی از سامانه ارتباطات و فرماندهی کل ارتش روسیه «کازبک» است.  

 در رابطه با سیستم فرانسه هنوز اطلاعات مفیدی در دست نیست و حقیقت موجودیت چنین چمدانی در بریتانیا، خود سری محسوب می‌شود. در این کیف وسایل ارتباط کاملا امن با یک ماهواره بخصوص، نقشه‌های کشورهای مختلف، سناریوهای مختلف جنگی، آمار احتمالی تلفات در منطقه مورد هدف، رمزهای صدور مجوز حمله و برخی اسرار دیگر جای داده شده‌اند.

منبع: فارس
برچسب ها: پوتین روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
تبلیغ شرکت هفت الماس
آکادمی دیدار
واحد بازرگانی دیدار