تیتر امروز

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

سرقت ماشین در ایران؛ از صفر تا صد!

همین چند وقت پیش دوربین تلویزیون با سارقی مصاحبه کرد که مدعی بود هر ماشینی که دلش بخواهد را می‌دزدد و برای صاحبش دست تکان بدهد! آیا سرقت ماشین در ایران به همین سادگی است؟ این گزارش را از دست...
مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!
بررسی آثار انتصاب ذوالقدر به عنوان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

مجمع تشخیص مصلحت؛ کنترل‌گری که کنترل خواهد شد!

داستان لوایح مربوط به FATF کماکان خبرساز است، بن‌بستی که ورود به آن با بروز اولین نشانه‌ها از تغییری در روابط نهادهای قدرتمند همراه بود، تغییری که با انتصاب ذوالقدر، پررنگ‌تر از قبل نمایان شده...
آسایش: در میدان حضور داریم اما در  اتاق گفتگو نه!
«دیپلمات»؛ برنامه هشتم

آسایش: در میدان حضور داریم اما در اتاق گفتگو نه!

«دیپلمات» عنوان برنامه‌ای است از مجموعه رسانه‌ای دیدار که به گفتگو با دیپلمات‌های ایرانی اختصاص دارد. محمدجواد آسایش زارچی، سفیر سابق ایران یوگسلاوی، کرواسی، شیلی، عمان و قطر میهمان هشتمین برنامه...

اپلیکیشن‌های رکوردار افشای اطلاعات کاربران

یافته‌های یک بررسی نشان داد بیش از نیمی از ۱۰۰ اپلیکیشن‌های محبوب، اطلاعات کاربران را با اشخاص ثالث به اشتراک می‌گذارند.

کد خبر: ۸۴۳۱۹
۱۳:۳۹ - ۰۲ فروردين ۱۴۰۰
اپلیکیشن‌های رکوردار افشای اطلاعات کاربران
دیدارنیوز: پس از معرفی برچسب‌های حریم خصوصی در فروشگاه اپ استور اپل، شرکت پی کلود که فراهم کننده ظرفیت ابری است، تصمیم گرفت به بررسی دقیق اپلیکیشن‌های موبایلی بپردازد که کاربران به صورت روزمره استفاده می‌کنند تا مشخص شود کدام اپلیکیشن‌ها بیشترین اشتراک گذاری اطلاعات کاربران را با اشخاص ثالث دارند.
این شرکت برای تحلیل آمار از بخشهای تبلیغات شخص ثالث و بازاریابی یا تبلیغات طراحان برچسب‌های حریم خصوصی اپل برای یافتن اپلیکیشن‌هایی که بیشترین اطلاعات شخصی کاربران را برای بازاریابی خود جمع آوری می‌کنند، استفاده کرد.

بر اساس یافته های پی کلود، ۵۲ درصد از همه اپلیکیشن‌ها اطلاعات کاربران را با اشخاص ثالث مرتبط با یک شرکت که اپلیکیشن خاصی را اداره می‌کند یا افرادی که پولی برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران پرداخت می‌کنند، به اشتراک می گذارند. از میان این اپلیکیشن‌ها، اینستاگرام (۷۹ درصد)، فیس بوک (۵۷ درصد) و لینکدین (۵۰ درصد) بیشترین اطلاعات شخصی را جمع آوری می‌کنند.

در خصوص اشتراک گذاری اطلاعات شخصی کاربران، اینستاگرام با اشتراک گذاری ۷۹ درصد از اطلاعات کاربران با شرکت‌های دیگر، در رتبه اول قرار دارد. فیس بوک که شرکت مادر اینستاگرام است، با ۵۷ درصد، در رتبه دوم و لینکدین و اوبر با فروش ۵۰ درصد از اطلاعات کاربرانشان در رتبه سوم قرار می گیرند.

بررسی پی کلود نشان داده که ۸۰ درصد از اپلیکیشن‌ها از اطلاعات کاربر برای بازاریابی محصولات‌شان در اپلیکیشن‌های خود و بخش های دیگر استفاده می‌کنند که شامل اپلیکیشن‌هایی می‌شود که تبلیغات‌شان را در پلتفرم های دیگر و همچنین تبلیغات درون برنامه ای در جهت منافع خودشان نمایش می دهند.

فیس بوک و اینستاگرام در صدر فهرست اپلیکیشن‌هایی هستند که اطلاعات کاربران را در جهت منافع خود جمع آوری می‌کنند و از ۸۶ درصد اطلاعات کاربران برای فروش محصولات‌شان و نمایش تبلیغات مرتبط دیگران استفاده می‌کنند. اطلاعات جمع آوری شده از کاربران شامل تاریخ تولد تا زمان های روزانه استفاده کاربران از اپلیکیشن‌های آنهاست.

اما اپلیکیشن‌هایی که بهترین عملکرد را در حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران دارند، شامل سیگنال، کلاب هاوس، نت فلیکس، مایکروسافت تیمز، گوگل کلاس روم، شازم، اتسای، اسکایپ، بوهو، امتِرَک، زوم، شاپ و IRS۲Go۲ هستند که هیچ اطلاعاتی از کاربرانشان به اشتراک نمی گذارند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
تبلیغ دیباچه صفحات خبر