تیتر امروز

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!
دیدار در گفتگو با رئیس انستیتو پاستور گزارش می‌دهد

واردات واکسن توسط بخش خصوصی؛ هیاهو برای هیچ!

روحانی دست بخش خصوصی را برای واردات واکسن کرونا باز گذاشته است؛ اما علیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور در این باره می‌گوید: اصلا واکسنی در دنیا وجود ندارد که بخش خصوصی بتواند آن را بخرد!
مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود
گفتگوی تصویری اختصاصی دیدار با معاون رئیس جمهور دولت اصلاحات

مهرعلیزاده: ۱۶ سال است که در ایران سرمایه‌گذاری اساسی صورت نگرفته است / باید یارانه دهک‌های پایین چند برابر شود

گفتگو با محسن مهرعلیزاده در استودیوی دیدار بیشتر حول محور اقتصاد کلان ایران و مشکلات آن گذشت. مشکلاتی که مهرعلیزاده کمبود تولید و سرمایه‌گذاری را در راس آن‌ها می‌داند و برای رفع آن راه‌حل‌هایی...

مقام ارشد سازمان ملل در امور بشردوستانه امروز خشمگینانه نسبت به تصمیم انگلیس مبنی بر کاهش کمک به یمن انتقاد کرد.

کد خبر: ۸۳۵۶۴
۱۵:۱۱ - ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

سازمان ملل 

 

دیدارنیوز ـ به نقل از دیلی‌میل، "مارک لوکوک"، دبیر سابق دپارتمان توسعه بین‌المللی هشدار داد اقدام انگلیس در کاستن از کمک‌هایش در واقع میزان کردن دخل و خرجش به بهای گرسنگی مردم یمن است.

 

این انتقاد شدید به دنبال آن مطرح شد که دولت انگلیس اعلام کرد کمک‌ها به یمن جنگ‌زده را به نصف کاهش می‌دهد و انتظار می‌رود دیگر کشور‌ها نیز از کاهش بیشتر حمایت کنند. لوکوک که اکنون ریاست امور بشردوستانه را بر عهده دارد، به گاردین گفت این کاهش به مرگ ده‌ها هزار نفر می‌انجامد و به نفوذ جهانی انگلیس لطمه می‌زند.

 

وی اظهار کرد این اقدام، لطمه میان‌مدت و بلندمدت وارد می‌کند و از بابت ذخیره مبلغی انجام می‌شود که در ابعاد بزرگ‌تر شرایط کنونی، وجه نسبتاً اندکی به شمار می‌آید. به عبارت دیگر این تصمیم در واقع میزان کردن دخل و خرج به بهای گرسنگی مردم یمن است و پیامدهایش نه فقط برای یمن بلکه در دراز مدت برای جهان خواهد بود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: