تیتر امروز

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!
تنگنا برنامه سوم- بخش اول

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. لطف‌الله میثمی میهمان سومین برنامه تنگنا بوده است.

با توجه به اینکه در روز‌های اخیر مسئولان بانک مرکزی بر ممنوعیت معامله رمز ارز بین افراد طبق قانون شورای عالی مبارزه با پولشویی و مصوبه هیئت دولت در سال ۹۸ تاکید کردند، در این راستا شرکت شاپرک به پرداخت یار‌ها اعلام کرد که درگاه‌های الکترونیکی که کسب‌وکار‌های غیر مجاز از جمله رمز ارز ارائه می‌کنند، مسدود خواهند شد. 

کد خبر: ۸۳۲۶۵
۱۵:۲۵ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

درگاه‌های ارائه‌دهنده رمزارز مسدود می‌شود

 

دیدارنیوز ـ با توجه به اینکه طبق گفته مسئولان بانک مرکزی بر اساس قانون شورای عالی مبارزه با پولشویی و مصوبه هیئت دولت در سال ۹۸" مبادله رمزارز‌ها مانند بیت‌کوین در ایران "ممنوع است، در این راستا روز گذشته مرکز ملی فضای مجازی اعلام کرد که "سایت‌های خریدوفروش بیت­‌کوین مجوز ندارند. 

 

از سوی دیگر، همتی نیز مطرح کرده بود که قرار است کسانی که رسمی رمز ارز استخراج می‌کنند، بتوانند برای واردات از آن استفاده کنند و مبادله رمزارز‌ها بین یکدیگر مجاز نیست.

 

بنابراین، مبادله رمز ارز‌ها تنها برای استخراج رسمی رمز ارز در جهت واردات بلامانع است، اما معامله این نوع ارز بین افراد ممنوع است. 

 

در حالیکه عده زیادی از سرمایه گذاران در بورس به سمت بازار رمزارز‌ها حرکت کرده‌اند، در این رابطه رئیس مرکز ملی فضای مجازی در گفتگو با ایسنا، مطرح کرد که شیب صعودی قیمت رمزارز‌ها را به هیچ وجه نمی‌توان تضمین کرد و ورود افراد به این حوزه به عنوان ثروت‌اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح کشور نیست.

 

پس از طرح این موضوعات، شرکت شاپرک در نامه‌ای به پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور اعلام کرد که ضروری است ضمن دقت در رعایت مستمر عدم ارائه خدمت به کسب‌وکار‌های نامتعارف و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، بلافاصله پس از دریافت این نامه نسبت به قطع خدمات پرداخت الکترونیک به پذیرندگان پشتیبانی شده که کالا یا خدمات مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران و الزامات بانک مرکزی ارائه می‌کنند (مانند و نه محدود به فروش رمز ارز، فروش VPN، سایت‌های شرط بندی و قمار و...) اقدام و نتیجه را به شرکت شاپرک اطلاع رسانی کنند.

 

درگاه‌های ارائه‌دهنده رمزارز مسدود می‌شود

منبع: ایسنا
برچسب ها: رمز ارز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: