تیتر امروز

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!
تنگنا برنامه سوم- بخش اول

گفتگو با لطف‌الله میثمی؛ چریک باهوش در محاصره!

«تنگنا» عنوان برنامه‌ای از مجموعه رسانه‌ای دیدار است که به گفتگوهای صریح با سیاستمداران ایرانی در مورد زندگی سیاسی آن‌ها اختصاص دارد. لطف‌الله میثمی میهمان سومین برنامه تنگنا بوده است.

نمایندگان مجلس سازمان‌های بیمه‏ گر را مکلف کردند نسبت به ارسال برخط اطلاعات بیمه ‏شدگان خود و جایگزینی ابزار‌های الکترونیکی به جای دفترچه برای بیمه شدگان خود استفاده کنند.

کد خبر: ۸۳۲۶۳
۱۵:۱۳ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

ابزار‌های الکترونیکی جایگزین دفترچه بیمه شدگان می‌شود

 

دیدارنیوز ـ نمایندگان در نشست علنی نوبت دوم امروز -چهارشنبه - در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، با ردیف بند ج تبصره ۱۷موافقت کردند.

 

در بندج تبصره ۱۷آمده است:به منظور اجرائی نمودن بند (چ) ماده (۷۰) قانون برنامه ششم توسعه، موضوع استقرار پایگاه اطلاعات برخط بیمه‏ شدگان درمان کشور و مدیریت مصارف و منابع، کلیه شرکت‌ها و صندوق‏های بیمه پایه و تکمیلی درمان اعم از دولتی و غیردولتی و نیز دستگاه‌های اجرائی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری، از جمله سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح، سازمان تأمین اجتماعی و سایر سازمان‌های بیمه‏ گر مکلفند نسبت به ارسال برخط اطلاعات بیمه ‏شدگان خود و به‏ روزرسانی پایگاه مذکور به‌صورت رایگان و مستمر اقدام و از پایگاه مذکور از طریق جایگزینی ابزار‌های الکترونیکی به جای دفترچه و با استفاده از سامانه (سرویس) استحقاق‌سنجی سازمان بیمه سلامت ایرانیان، جهت ارائه کلیه خدمات بیمه‏ای و درمانی به بیمه ‏شدگان تحت پوشش خود استفاده کنند.

 

بر این اساس، اجرای مقررات این بند در تبادل اطلاعات فیمابین سازمان خدمات درمانی نیرو‌های مسلح و پایگاه اطلاعات بر خط بیمه شدگان درمان کشور طبق دستورالعمل مشترکی خواهد بود که توسط وزرای دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ می‌شود.

منبع: ایرنا
برچسب ها: دفترچه بیمه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: