تیتر امروز

اپلیکیشنی که به تدریج  «شاد» شد

اپلیکیشنی که به تدریج «شاد» شد

آموزش از راه دور در ایام کرونا با اپلیکیشنی به نام شاد صورت گرفت. رسول شکوهی در یک سالگی شاد نگاهی دارد به کارایی این اپلیکیشن و جایگاه فعلی آن در عرصه آموزش کشور.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دربررسی لایحه بودجه با ساماندهی و استخدام کارکنان شهرداری‌ها (به جز شهرداری تهران) در سال ۱۴۰۰ موافقت کردند.

کد خبر: ۸۳۲۲۹
۱۰:۴۴ - ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

موافقت مجلس با استخدام کارکنان شهرداری‌ها

 

دیدارنیوز ـ نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در نشست نوزدهم بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ و در جریان رسیدگی به بخش هزینه‌ای آن با پیشنهاد «مجتبی یوسفی» مبنی بر الحاق یک بند به تبصره ۱۲ ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند. 
 
در پیشنهاد نماینده مردم اهواز که به تصویب نمایندگان رسید، آمده است: مقررات استخدامی کارکنان شهرداری‌ها، موسسات، سازمان و شرکت‌های وابسته به آن (به جز شهرداری تهران) به موجب آیین نامه‌ای خواهد بود که به پیشنهاد وزارت کشور ظرف ۳ ماه تدوین و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.
 
یوسفی در توضیح این پیشنهاد گفت: شهرداری‌ها در کشور حدود هزار و ۳۰۰ را اداره می‌کنند و در همه شرایط مانند بارندگی، سیل و زلزله کمک حال مردم و شهر هستند. اما قوانین و مقررات پرداخت حقوق و قرارداد کارکنان شهرداری‌ها مربوط به ۴۰ سال قبل است و حدود ۷ میلیون کارمند با قرارداد‌های شرکتی و قراردادی مشغول فعالیت هستند.
 
وی افزود: درزمینه چگونگی پرداخت حقوق به این قرارداد‌ها نظارت وجود ندارد و از طرفی شهرداری‌های مناطق محروم به دلیل مشکلات مالی توان پرداخت بیمه کارکنان خود را ندارند.
 
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: