تیتر امروز

اپلیکیشنی که به تدریج  «شاد» شد

اپلیکیشنی که به تدریج «شاد» شد

آموزش از راه دور در ایام کرونا با اپلیکیشنی به نام شاد صورت گرفت. رسول شکوهی در یک سالگی شاد نگاهی دارد به کارایی این اپلیکیشن و جایگاه فعلی آن در عرصه آموزش کشور.

بازار بورس پس از اعمال دامنه نوسان نامتقارن هنوز رنگ سبز مثبت را ندیده است. امروز نیز به سیاق روز‌های اخیر شاخص کل بورس نزولی بود.

کد خبر: ۸۳۰۴۶
۱۳:۱۲ - ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
تابلو بورس: دامنه نوسان نامتفارن کماکان قربانی می‌گیرد
دیدارنیوز ـ سرویس اقتصادی: مدت‌ها است که بورس رنگ سبز روند مثبت را ندیده است و امروز نیز به مانند روز‌های گذشته شاخص کل بورس نزولی بود. شاخص کل بورس امروز ۰.۷۲ درصد ریزش داشت، یعنی چیزی حدود ۸ هزار و ۶۰۰ واحد ریزش. با این تفاسیر، شاخص کل بورس در ارتفاع ۱ میلیون و ۱۸۵ هزار و ۴۰۷ ایستاد. شاخص هم وزن هم با سقوطی هزار و بیست و هشت واحدی بر روی ۴۳۲ هزار و ۳۷۲ ایستاد. به نظر می‌رسد سازمان بورس باید در رابطه با اعمال دامنه نوسان نامتقارن توضیح دهد و بگوید طرحی که بنا بود به کمک سهامداران بیاید چگونه باعث ازدیاد صف‌های فروش شده است.
به جز نماد «اپال»، شاخص تمام نماد‌های تأثیرگذار در بازار امروز منفی بودند، این نماد‌ها عبارتند از: «فولاد»، «شستا»، «فارس»، «کگل»، «فملی» و «کچاد».
نماد‌های «بوعلی»، «سیتا»، «امین»، «ونوین»، «فولاد»، «سصوفی» و «های وب» در گروه پرتراکنش‌های بورس و نماد‌های «وسپهر»، «کزغال»، «رافزا»، «کرمان»، «دسانکو»، «گکوثر» و «آریا» در گروه پرتراکنش‌های فرابورس قرار گرفتند.
آخرین قیمت ۲۵ نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۵۵۳ نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.
ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به هزار و ۴۱۰ میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها رقمی در حدود ۱۶۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.
شاخص کل فرابورس نیز با نزول مواجه بود و در پایان ساعت کاری بازار، در ارتفاع ۱۶ هزار و ۹۲۰ ایستاد. تأثیرگذارترین نماد‌های بازار فرابورس طی معاملات امروز عبارت بودند از «آریا»، «زاگرس»، «صبا»، «کگهر»، «شگویا»، «وملل» و «ارفع» که تمام این نماد‌ها روند نزولی را طی کردند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: