سه کشور اروپایی با صدور بیانیه‌ای به لغو اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران واکنش نشان دادند.

کد خبر: ۸۲۷۶۲
۲۳:۱۴ - ۰۵ اسفند ۱۳۹۹

تیتر امروز

دانش آدینه ۲۸: سیاهچاله‌ها مو ندارند!
دیدار آدینه ۳۷

دانش آدینه ۲۸: سیاهچاله‌ها مو ندارند!

در شماره ۲۸ دانش آدینه، سروش زمانی مقدم به سراغ خصوصیات سیاهچاله‌ها و اندازه‌گیری جرم و حجم این پدیده‌های مرموز رفته است. اجرام فشرده‌ای که در کانون حیات کیهانی‌اند.
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
دیدارنیوز - در بیانیه مشترک منتشر شده انگلیس، آلمان و فرانسه آمده است: ما وزرای خارجه انگلیس، آلمان و فرانسه عمیقا از اینکه ایران اعلام کرده از امروز اجرای پروتکل الحاقی و اقدامات شفاف‌ ذیل برنامه جامع اقدام مشترک را متوقف خواهد کرد، متاسف هستیم. اقدامات ایران نقص بیشتر تعهداتش ذیل برجام بوده و به میزان حائز اهمیتی نظارت‌های پادمانی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را کاهش می‌دهد.

در ادامه این بیانیه نوشته شده است: تروئیکای اروپا در زمینه ماهیت خطرناک این تصمیم متحد و هم نظر هستند. این کار به میزان حائز اهمیتی دسترسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سایت‌ها و اطلاعات مرتبط به مسائل پادمانی را محدود می‌کند. این کار همچنین توانایی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در نظارت و راستی‌آزمایی برنامه و فعالیت‌های مرتبط هسته‌ای ایران را محدود می‌سازد.

سه کشور اروپایی همچنین در بیانیه نوشته‌اند: ما از مدیرکل و دبیرخانه آژانس اتمی برای تلاش‌شان درخصوص انجام فعالیت‌های راستی‌آزمایی ضروری و نظارت بر تعهدات هسته‌ای ایران ذیل برجام به طور کامل حمایت و از آن‌ها تقدیر می‌کنیم. ما نتیجه تفاهم موقت دوجانبه میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که تا سه ماه امکان دسترسی به اطلاعات مشخصی را حفظ می‌کند، مدنظر داریم.

در بند پایانی بیانیه آمده است: ما از ایران می‌خواهیم که تمام اقداماتی که باعث کاهش شفافیت می‌شود را متوقف کند و از آن‌ها بازگردد و از همکاری کامل و به موقع با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطمینان حاصل کند. هدف ما حفظ برجام و حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک جاری برای رسیدن به راه حلی مذاکره‌محور است که امکان بازگشت ایران و آمریکا به پایبندی کامل به تعهدات برجامی‌شان را ممکن می‌سازد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: