اصولگرایان آن‌قدری کمتر از اصلاح‌طلبان در مورد انتخابات حرف می‌زنند که گویی هیچ کاری نمی‌کنند! با این حال، اما خبر‌های کم و کوتاه از جبهه اصولگرایان نشان می‌دهد که آن‌ها گرچه در سکوت خبری، اما مشغول پیشبرد امور انتخاباتی هستند.

کد خبر: ۸۲۶۲۳
۰۹:۰۴ - ۰۴ اسفند ۱۳۹۹

تیتر امروز

ساختار خاص اصولگرایان برای انتخابات ۱۴۰۰/ آن‌ها در سکوت خبری حرکت می‌کنند

 

دیدارنیوز ـ مهدی چمران، نایب رئیس شورای ائتلاف اصولگرایان با توجه به شکل‌گیری شورای ائتلاف پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و پیروزی این ائتلاف در انتخابات مجلس سال ۹۸ در مورد فعالیت ائتلاف برای دو انتخابات سال ۱۴۰۰ گفته: «از اواسط تابستان سازماندهی در استان‌ها شروع شده است.»

او گفته استان‌هایی که شورا را از قبل داشته‌اند، آن را «فعال» کرده و در استان‌های دیگر شورای ائتلاف «ایجاد» شده است. چمران با اشاره به نام‌نویسی استان‌ها در مجامع شورای ائتلاف، توضیح داده: «این مجامع در شهرستان‌هاست و در شورا‌های شهر از آن‌ها کمک گرفته خواهد شد تا خودشان بتوانند سازوکار انتخاباتی شورای شهر را پیاده کنند. شورا‌های شهرستان که شکل گرفتند می‌آیند شورا‌های استان را شکل می‌دهند و شورا‌های استان می‌آیند و مجموعه شورای مرکزی یا کنگره ملی را شکل می‌دهند که شاید نزدیک به ۲ هزار نفر بشوند. این کنگره ملی می‌تواند در ارتباط با ریاست جمهوری نظر بدهد و تصمیم‌گیری کند. برای شورا‌های شهر هم این شورا‌ها و مجامع شهرستان‌ها شکل می‌گیرد و شهر‌های مراکز شهرستان‌ها هم از آن برای انتخابات شورا‌های شهر خود، می‌توانند استفاده کنند.» چمران این ساختار را «خاص» خوانده و گفته در کشور‌های دیگر هم صرفا نظام حزبی وجود دارد و چنین مدلی پیاده نشده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: