گفت‌وگوی دیدارنیوز با ناصر هادیان استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران

هادیان: با قانون راهبردی لغو تحریم‌های مجلس موافقم، آمریکا حتما به برجام برمی‌گردد و تحریم‌ها را نه یکباره که طی چند مرحله لغو خواهد کرد. آمریکای بایدن تفاوتش با دولت ترامپ این است که توان اجماع سازی اروپایی‌ها را دارد و حساب شده‌تر عمل می‌کند.

کد خبر: ۸۲۵۷۲
۱۴:۱۸ - ۰۳ اسفند ۱۳۹۹

تیتر امروز

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

نامزدی ظریف در ۱۴۰۰؛ ۵۰ درصد حل است!

با وجودی که محمدجواد ظریف تا کنون تمایلی به حضضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ نشان نداده، ولی تعداد زیادی از افراد و احزاب اصلاح‌طلب اعلام کرده اند که ظریف می‌تواند گزینه نهایی جبهه اصلاحات...
فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فیروزه صابر: فشار وزارت کشور برای تغییر ساختار جمعیت امام علی (ع) قانونی نیست

فشارهای وارده برای انحلال جمعیت امام علی یکی از مهم‌ترین اخبار اجتماعی روزهای اخیر است. فیروزه صابر از شناخته شده‌ترین فعالان اجتماعی در گفتگو با دیدار از غیرقانونی بودن فشارهای وزارت کشور می‌گوید.
 
ناصر هادیان: سرعت کاهش تعهدات برجامی ایران کم بود/ با قانون راهبردی لغو تحریم‌های مجلس موافقم
 
دیدارنیوز ـ اسفندیار عبداللهی: ناصر هادیان استاد روابط بین الملل دانشگاه تهران، درباره استراتژی برجامی ایران معتقد است، آمریکا حتما به برجام برمی‌گردد و تحریم‌ها را نه یکباره که طی چند مرحله لغو خواهد کرد. آمریکای بایدن تفاوتش با دولت ترامپ این است که توان اجماع سازی اروپایی‌ها را دارد و حساب شده‌تر عمل می‌کند.
 
وی به دیدارنیوز گفت: طرح راهبردی لغو تحریم‌ها را جز بخش خروج از پروتکل الحاقی را قبول دارم. لازم بود از نظر قانونی طرف‌های غربی ما متوجه بشوند اگر از برجام مراقبت نکنند، ایران تا ابد نمی‌تواند یکطرفه آن را حفظ کند. از طرفی معتقدم سرعت کاهش تعهدات برجامی ایران خیلی کند بود.
 
هادیان به مشکلات ایران و آمریکا در منطقه هم اشاره کرد و اظهار کرد: شرایط ایران در منطقه بهتر از گذشته است، در  مورد یمن موافق گفتگو‌های صلح است، با آمریکا در مورد عراق مشکل زیادی ندارد، ولی در در سوریه، لبنان و فلسطین باید به توافق برسند، اما این‌ها نباید منوط و موکول به برجام باشد. برجام باید احیا شود و همه طرف‌ها این را می‌دانند.
 

فیلم کامل این گفتگو را این جا ببینید


 
 
 
 
 
 
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: